УДАР Віталія Кличка» закликає владу провести переговори з кредиторами щодо списання частини державного боргу України

Кожна десята гривня державного бюджету України у 2022 році піде на виплату і обслуговування зовнішнього боргу. Якщо враховувати також виплати за внутрішнім боргом, то майже кожна друга гривня з бюджетних надходжень має піти на сплату боргів.

У ситуації реальної загрози військового нападу Росії на Україну кожна бюджетна гривня має витрачатися з максимальною ефективністю. Саме тому «УДАР Віталія Кличка» закликає владу провести переговори з кредиторами щодо списання частини державного боргу України.

Сьогодні Україна несе важкий тягар захисту своїх громадян і своєї території від агресивного сусіда. Водночас Україна обороняє не лише себе, але й весь східний фланг Європи та платить за це високу ціну. Від сильної України залежить захист всіх європейських країн, – зазначили в партії «УДАР Віталія Кличка».

УДАРівці підкреслили, що українська влада має вже розпочати переговори з найбільшими іноземними державними кредиторами про реструктуризацію прямого та гарантованого зовнішнього боргу з метою списання його частини або принаймні зниження відсоткового навантаження.

Що стосується боргу, який належить приватним зарубіжним кредиторам, український уряд має звернутися до урядів іноземних держав щодо сприяння у реструктуризації або списання заборгованості. Це важлива складова підвищення обороноздатності та економічної стійкості України в умовах підвищених ризиків зовнішньої агресії, – пояснили експерти «УДАРу Віталія Кличка».

Невигідні умови кредитів погіршують можливості українського бюджету, вимиваючи кошти, що йдуть на виплату відсотків, наголошують УДАРівці.

Домовленості про розстрочку виплат або списання боргів суттєво посилять економічний потенціал України та підвищать шанси вистояти у протистоянні з агресивно налаштованою Росією. Вивільнені кошти будуть спрямовані в реальний сектор економіки і працюватимуть на добробут громадян, – резюмували в «УДАРі Віталія Кличка».

Читайте також: ПДВ став джерелом корупції та додатковим фактором подорожчання продуктів харчування, – «УДАР Віталія Кличка»

Exit mobile version