Вдвічі може скоротитися урожай зерна в Україні, – Зеленський

Фото ілюстративне// Джерело: grandoinvest.com

Через віну існує загроза того, що український урожай цього року буде вдвічі меншим від звичайного. Про це попередив президент України Володимир Зеленський, пише “Файне місто”.

Глава держави наголосив, що головне завдання для України — не допустити глобальної продовольчої кризи, спричиненої російським вторгненням.

Український урожай цього року може бути вдвічі меншим.
Наша головна мета – не допустити глобальної продовольчої кризи, викликаної російським вторгненням. Знаходимо альтернативний спосіб доставки зерна, – зазначає Зеленський.

Гарант також опублікував посилання на епізод урядового медіа United24, у якому йдеться про продовольчу кризу. У відео йдеться про те, що протягом багатьох років Україна була одним із світових лідерів з постачання зерна. 

Лише минулого року Україна виробила приблизно 80 млн тонн зерна, включно із пшеницею, кукурудзою та ячменем. Цих запасів продовольства достатньо, щоб прогодувати понад 400 млн людей протягом майже пів року. У 2022 році Україна може зібрати і доправити менше ніж половину цієї кількості, – мовиться в сюжеті.

Зазначимо, що за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, жнива 2022 впевненно йдуть уперед. Збір зернових та зернобобових культур вже провели на площі 3,5 млн га (29 %). Також аграрії намолотили 11,8 млн тонн зерна нового врожаю.

Читайте також: У Тернополі влада обговорила підготовку укриттів: що в пріоритеті та чим мають обладнати сховища

Exit mobile version