У Тернополі влада обговорила підготовку укриттів: що в пріоритеті та чим мають обладнати сховища

Укриття// Фото: Тернопільська міська рада

У понеділок, 1 серпня, в Українському домі відбулася консультаційна нарада з головами правлінь ОСББ та ЖЕКів Тернополя щодо обслуговування захисних споруд у житловому фонді міста. На ній обговорили підготовку укриттів у житлових будинках. Про це пише “Файне місто” з посиланням на Тернопільську міську раду.

Як готують укриття

Під час наради міський голова Сергій Надал зауважив, що зараз у пріоритеті – зробити якомога більшу кількість укриттів, якими зможуть скористатись тернополяни та гості міста, що живуть поруч або знаходяться найближче до них.

Упродовж останніх двох тижнів у Тернополі триває активна робота щодо належного облаштування захисних споруд. Реагуючи на звернення мешканців будинків, ми мали можливість проінспектувати та перевірити стан цих укриттів. Найчастіше мешканці скаржились на захаращеність підвалів, відсутність світла та наявність шкідників (комах чи гризунів). Були скарги, які дійсно підтверджувались. Однак, є й такі, що були необґрунтованими та не підтвердженими. За результати проведених заходів є вже перша реакція керівників ЖЕК та голів ОСББ, які оперативно зробили необхідний комплекс робіт у захисних спорудах житлового фонду міста, – зазначає Сергій Надал.

Міський голова додав, що управителі багатоквартирних будинків мають забезпечити належний стан укриттів. Зокрема, підвали мають бути розчищені, мати відповідне маркування на фасаді будинку, містити мінімальний набір інструментів та облаштований запасний вихід.

У кожному будинку повинна бути відповідальна особа, яка під час оповіщення сигналу «Повітряна тривога» зможе відкрити підвал. Це важливо, щоб будь-хто із громадян, хто перебуватиме близько до укриття, також мав змогу перейти у безпечне місце.

Скільки часу можна перебувати у сховищі

Як зазначили під час наради представники ДСНС, мешканці можуть перебувати у найпростіших укриттях та сховищах до 48 годин. Ці приміщення мають бути облаштовані місцями для сидіння та мати запаси питної води (2 літри на одну особу), запаси технічної води для потреб гігієни мешканців.

У сховищах також повинні бути незалежні джерела освітлення, ліхтарики, гасові лампи, свічки, первинні засоби пожежогасіння, вогнегасники, засоби для надання першої медичної допомоги, аптечки, контейнери для зберігання продуктів. Не слід забувати про шанцевий інструмент, лопати, кирка, лом, пилка по металу, пилка по дереву та інше.

У місті діє інтерактивна карта укриттів

Нагадаємо, у Тернополі розробили інтерактивну карту захисних споруд . На ній можна переглянути місця укриттів, що розміщені найближче до вашого місця перебування чи проживання. Інформація щодо укриттів постійно моніториться та оновлюється.

Після сигналу «повітряна тривога» громадяни можуть  також використовувати  для захисту (у разі відсутності поблизу сховищ, протирадіаційних укриттів, найпростіших укриттів) підвальні приміщення будинків, підземні паркінги, заглиблені гаражі.

Звертаємо увагу, що сховища, які розміщені у міських лікувальних закладах, призначені лише для медперсоналу і хворих, які перебувають у медичному закладі! Укриття, які знаходяться у дитячих садочках, призначені виключно для евакуації дітей під час відвідування закладу дошкільної освіти.

Читайте також: Блохи покусали тернополянина, який прибирав підвал житлового будинку (Фото/Відео)

Exit mobile version