ПДВ став джерелом корупції та додатковим фактором подорожчання продуктів харчування, – «УДАР Віталія Кличка»

ПДВ з джерела наповнення бюджету став джерелом багатомільярдної корупції. Про це заявили у партії «УДАР Віталія Кличка».

Так, у економічному плані «Захист. Безпека. Розвиток» УДАРівці пропонують скасувати ПДВ на продукти харчування.

ПДВ вже давно перетворився з важливого джерела наповнення бюджету на джерело корупції, на якому гріють руки чиновники податкової та Мінфіну. Можливість у ручному режимі повертати чи не повертати ПДВ перетворює посадових осіб фіскальних органів на людей, від яких залежить безперебійна робота підприємств з мільярдними оборотами, – зазначили в партії «УДАР Віталія Кличка».

Через податкові «скрутки» держава регулярно втрачає до 60 млрд грн на рік. З іншого боку, через ПДВ громадяни змушені переплачувати за продукти харчування 20 і більше відсотків, якщо врахувати корупційну складову, наголошують УДАРівці.

Так, експерти «УДАРу Віталія Кличка» пропонують запровадити нульову ставку ПДВ на соціальні продукти харчування, на житлово-комунальні послуги та енергопостачання для населення. На їхню думку, це дозволить реально знизити ціни на продукти харчування та житлово-комунальні послуги до 20 %.

Йдеться про окремо визначений перелік «соціальних продуктів» – хліб, молоко, окремі види м’яса або на товарний ланцюжок для виробництва конкретних продуктів. Це також дозволить стимулювати попит на товари українського виробництва. Така практика існує в багатьох країнах Європи, – пояснили в «УДАРі Віталія Кличка».

Доцільно скасувати ПДВ на всі продукти, вироблені в Україні, зауважують в партії. Заміна податку з обігу (ПДВ) на податок з продажу, що стягується в момент сплати за товари чи послуги, значно спростить життя українському бізнесу.

Влада не має права зволікати. Від її нерозважливості й некомпетентності страждають українські громадяни, а бізнес не має ресурсів для розвитку. Скасуванням ПДВ на продукти харчування влада продемонструє, що реально бореться з корупцією, а не наживається на ній, – підкреслили в партії.

Закон, що знижуватиме ПДВ, стимулюватиме розвиток української економіки, зазначають УДАРівці.

Сьогодні добробут громадян та їхня захищеність від економічних негараздів є ключовим завданням для української влади. Йдеться не лише про безпеку, але й про виживання Української держави, – підсумували в «УДАРі Віталія Кличка».

Читайте також: Ми не агресори, але можемо агресивно відстоювати наші кордони, – Володимир Кличко на з’їзді «УДАРу»

Exit mobile version