У межах Всесвітнього тижня імунізації, який тривав з 24 по 30 квітня, діти і дорослі на Тернопільщині могли безкоштовно зробити щеплення від небезпечних хвороб. Також люди консультувалися із лікарями щодо свого здоров’я. Про особливості вакцинацій Файному місту розповіла лікарка-педіатр амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №4 Наталія Калиновська.
В Україні національний календар профілактичних щеплень передбачає щеплення проти 10 захворювань.
По національному календарю щеплень першу вакцину дитина отримує в перший день життя – це від вірусного гепатиту В. На третій день життя, при виписці з пологового будинку, дитина отримує вакцину БЦЖ, – розповідає Наталія Ігорівна.
За словами лікарки, вакцинація – це єдиний надійний та дієвий метод запобігти багатьом інфекціям. Медик запевняє, що всі вакцини є безпечними для життя і здоров’я дитини.
Батьки зараз здебільшого з довірою ставляться до вакцинації. Раніше в нас були відмови, досить багато відмов, зараз дедалі менше і менше, – відзначає педіатр.
Надія Калиновська стверджує, що більшість батьків віддає перевагу вакцинам з аптек, але переконує, що різниці між придбаними в аптеці та державними практично немає. Найпопулярнішою серед додаткових вакцин є “Превенар” – вакцина проти пневмококової інфекції.
Є батьки, які, наприклад, обов’язкові вакцини роблять нашими державними вакцинами, а всі додаткові вони купляють. В нас є досить багато діток вакцинованих обов’язковими вакцинами і практично всіма додатковими, які існують, які зареєстровані в Україні, – додала фахівчиня.
Також лікарка спростувала міф про вакцинацію. Згідно міжнародними рекомендаціями ВООЗ, мочити місце вакцинації та гуляти дозволяється, а місце вакцини – передня поверхня стегна.
Вакцинація на Тернопільщині
Як повідомляють у Тернопільському обласному центрі контролю і профілактики хвороб, Тернопільщиною курсували вакцинальні автобуси. Фахівці надавали консультації жителям багатьох громад та робили щеплення.
Впродовж виїзду вакцинального автобусу у Великогаївській громаді 30 квітня щепили 83 особи:
- АДП-м – 82 особи;
- АДП – 1 особу.
Також фахівці здійснили:
- швидкісне тестування на гепатит В і С (3 особи);
- забір крові та дослідження на холестерин – 11;
- забір крові та вимірювання глюкози в крові – 38;
- ЕКГ – 15;
- консультацію сімейних лікарів – 8.
У Зборові вакцинацію від дифтерії та правця провели 57 дорослим та 18 дітям вакцинами:
- КПК – 6;
- АКДП – 4;
- ІПВ – 1;
- Гепатит В – 1;
- Hib – 1;
- АДП – 3;
- АДП-м – 2
29 квітня у Борщеві впродовж виїзду вакцинального автобусу провакцинували 57 осіб:
- АДП-м – 48 осіб;
- КПК – 2 особи;
- ОПВ – 1 особа;
- ІПВ – 3 особи;
- Хіб – 1 особа;
- АКДП – 2 особи.
Під час роботи автобуса – окрім вакцинації – можна було перевірити своє здоров’я за допомогою безкоштовних обстеження артеріального тиску та вимірювання глюкози в крові (62 особи), а також швидкісного тестування на:
- гепатит В (5 осіб);
- гепатит С (8 осіб);
- коронавірус (5 осіб).
Загалом, обстежено 84 особи.
Також фахівці Тернопільського ОЦКПХ працювали у Теребовлянській, Вишнівецькій, Бучацькій, Кременецькій, Бережанській та Тернопільській громадах.
Читайте також: У Тернополі жінка народила здорового хлопчика після двох кесаревих розтинів (Фото)
Автор: Володимир Вівсянник
Обговорення