Чому хочуть об’єднати перинатальний центр і дитячу лікарню: пояснення директорки Тернопільського обласного департаменту охорони здоров’я (Відео)

Тернопільський обласний перинатальний центр «Мати і дитина» // Фото: Файне місто

У Тернополі тривають суперечки щодо існування обласного перинатального центру “Мати і дитина”. Працівники виступають проти приєднання до Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні, тоді як в ТОВА запевяють, що в цьому нічого поганого немає. Зокрема, про позитив від цього рішення заявила на брифінгу директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко, пише Файне місто.

Нагадаємо, 7 червня у перинатальному центрі відбувся мітинг. Працівники переконані, що так як зміняться умови роботи та якість надання медичних послуг.
Більше: Працівники тернопільського перинатального центру мітингують проти об‘єднання медичних закладів (Відео)

Ольга Ярмоленко на брифінгу сказала, що пропозицію об’єднати перинатальний центр і обласну дитячу лікарню дала робоча група обласної ради. Вона запевнила, що якість надання послуг не погіршиться

Заклад зберігає свою функцію і надає медичну допомогу вагітим, породіллям, новонародженим. Заклад залишається на тому самому місці по вулиці Замковій і відповідно до договору з Тернопільською міською радою. Жодному рацівнику не загрожує звільнення. Заклад зберігає свою функцію. Змінюється юридична форма. Два заклади об’єднуються в один заклад. Є ризик тільки для керівника тіє чи іншої установи, але на конкурсній основі ці керівники та інші предентенти можуть взяти участь в тому, щоб очолити такий великий заклад у випадку того, як буде затверджена спроможна мережа закладів охорони здоов’я Тернопільської області, – розповіда директорка департаменту.

Також очільниця зазначила, з якою метою хочуть об’єднати ці дві лікарні.

Постановою Кабінету Міністрів №174 передбачено розробити спроможну мережу закладів охоони здоров’я по всій Україні. Цьому передувало те, щоб забезпечити заклади, які будуть надавати якісну і безоплатну медичну допомогу, а міністерство і держава зможуть допомагати тим закладам. (…) Кожен рівень закладу передбачає певні медичні послуги. У надкластерних закладах передбачається 28 медпослуг, у кластерних – 20, а в загальних – 6, – роз’яснила Ольга Ярмоленко.

І, за її словами, незважаючи на те, що ці заклади надкластерні, їх можна об’єднати. Також Ольга Ярмоленко навела приклад, що в Україні вже є досвід об’єднання перинатального центру й дитячої лікарні.

Є вже досвід позитивний спільного існування таких закладів. Це є в Луцьку, три роки вже існує спільно перинатальний центр і обласна дитяча лікарня. Це великий комплекс охорони материнства і дитинства, – додала директорка.

Як працюватиме лікарня у випадку об’єднання

Ольга Ярмоленко також розповіла, як відбуватиметься надання послуг в разі об’єднання закладів.

У перинатальному центрі будуть народжувати, а етапи виходжування новонароджених і зокрема недоношених дітей, будуть здійснюватися на базі дитячої лікарні, – сказала директорка.

Журналісти Файного міста надалі продовжують слідкувати за подальшим розвитком подій. Стежте за оновленнями.

Читайте також: Чому звільнився начальник Нацполіції Тернопільщини Олександр Богомол?

Exit mobile version