ЮНЕСКО остаточно внесла український борщ до списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Через російське вторгнення процедуру визнання пришвидшили. До цього урядова команда та ентузіасти йшли три роки і виборювали цей статус для унікальної страви. І тепер ніхто не зможе претендувати на український борщ. Журналісти “Файне міста” запитали тернополянок, за яким рецептом вони готують страву та що в ній особливого.
Тернополянка Віра ділиться, що рецепт борщу в її родині передається з покоління у покоління.
Я завжди варю борщ на свинячих ребрах. Додаю бурячок, моркву, фасольку, капусту, засмажку. Її я люблю робити на помідорах. В кінці даю сметану. За цим рецептом варила мама, бабуся, мої діти – це наш традиційних борщ, – каже жінка.
Інша господиня ділиться, що смак її страви залежить від настрою та варіацій компонентів.
Я дуже просто його готую, без засмажки, додаю всі овочі, які мають бути: капуста, буряк, томати, цибуля, морква, багато м’яса та приправи. Можу варити його хоч кожного дня. Полюбляю застосовувати різні варіації: або додаю більше томатів, або буряка, приправ – від цього залежить смак, – каже Віталія.
Ольга зазначає, що борщ і вареники – це щось особливе для українців.
Я, так як і всі українки, додаю багато буряка, картоплі, засмажки з моркви та цибулі, капусти, фасолі та сметани, – ділиться тернополянка.
Ірина каже, що в неї є далекі родичі з росії, але їхній борщ відрізняється від українського. Зокрема, вони варять його без буряка.
Я завжди думала, що борщ є суто український, адже буряк – наш. Я до борщу завжди додаю м’ясо, фасольку, бурячок, картопельку, капусту, часничок… – розповіла жінка.
Надія впевнена, що у борщеві перш за все має бути настрій, а вже потім інгредієнти.
Обов’язково у борщові має бути настрій. Далі вже йде буряк, і перчик, завжди його додаю. Готую його дуже часто, чоловік також його обожнює, – ділиться господиня.
Читайте також: Грози, град і спека: якою буде погода на Тернопільщині цих вихідних
Обговорення