Середа, 14 Травня
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ

РАДІО

  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
  • ІНТЕРВ’Ю
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ
  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
  • ІНТЕРВ’Ю
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати

Головна » Новини » Місто » Журналісти “Файного міста” перевірили на нітрати ранні овочі на ринку Тернополя (Відео)

Журналісти “Файного міста” перевірили на нітрати ранні овочі на ринку Тернополя (Відео)

Lyuda Lyuda
15.05.2020
в Місто
Share on FacebookShare on Twitter

Навіть найбільш корисні овочі та фрукти можуть перетворитися на отруту, якщо їх вирощування здійснювалося за надмірного використання нітратних добрив. Внесені у ґрунт понад норму, вони накопичуються у рослих та їх плодах у вигляді нітратів. Чи є безпечною рання продукція на ринках Тернополя, перевірили журналісти “Файного міста”.

Рівень нітратів в овочах та фруктах, що потрапляють на ринки та полиці магазинів, контролюють державні органи. Перевірити продукцію на вміст шкідливих речовин можна і в домашніх умовах за допомогою спеціальних тест-смужок. Проте сьогодні ми покажемо вам, як це відбувається у лабораторії та розкажемо про результати.

“Працюємо третій день, тобто з того дня, коли дозволили відкрити ринки. Продукцію, якою зараз торгують на ринках Тернополя, привозять з Херсону, Закарпаття та південних районів Тернопільщини. По Закарпатській області до нас поступає полуниця. В цій ягоді у нас є 12,7 мг/кг нітратів при допустимій нормі 60 мг/кг”, – каже завідуючий лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, лікар ветеринарної медицини-ветсанексперт Андрій Тарнавський.

За словами Андрія Тарнавського, продавці ринку, які не надали продукцію на перевірку, не допускаються до торгівлі товаром. Працівники служб намагаються охопити всі торговельні точки. Стосовно ж тих овочів та фруктів, які продають на стихійних ринках, то їх безпечність залишається під сумнівом, адже цей товар ніхто не перевіряє.

“Продавці, які не працюють на ринку, але торгують, можуть принести свій товар до нас на перевірку. Після всіх досліджень ми видаємо експертні висновки. Без такого документу вони не мають права продавати продукцію на ринку”, – зазначає Андрій Васильович.

Сьогодні у лабораторії на нітрати перевірили помідори, моркву, кабачки, полуницю та інші овочі та фрукти. Результати свідчать про те, що продукція є безпечною. У тепличних херсонських томатах рівень нітратів становив 11,3 мг/кг при допустимій нормі 300, кабачки – 250 мг/кг при допустимій нормі 400, огірки – 75,4 мг/кг при допустимій нормі 400 мг/кг, картопля 50,2 мг/кг при допустимій нормі 250. У межах допустимої норми вміст нітратів також у капусті, редисці, моркві та цибулі. Будьте здорові.

https://www.facebook.com/fainemisto.tv/videos/1170143996653775/
Мітки: овочіринкиТернопільфрукти

Обговорення

Plugin Install : Widget Tab Post needs JNews - View Counter to be installed
  • Популярне
  • Коментарі
  • Останнє
Фото: Олексій Філюк

Священник з Тернопільщини Олексій Філюк виховує трьох всиновлених дітей (Фото/Відео)

21.06.2024
Фото: Теребовлянська міська рада

До кінця року в Теребовлі завершать ремонт під’їздів до нового мосту

07.05.2025
Фото: ГУНП в Тернопільській області

Екстрене гальмування в тролейбусі: жінка зламала руку в Тернополі

09.05.2025
Фото: Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення

День Матері в Тернополі: які розваги підготували для родин

08.05.2025
Фото: ілюстративне/з вільних джерел

Тернопіль у трійці лідерів цифрової трансформації України

14.05.2025
Фото: ілюстративне/з вільних джерел

12 ударних безпілотників атакували Тернопільщину: що пошкоджено

14.05.2025
Фото: ілюстративне/з вільних джерел

У Тернополі відбудуться два благодійні концерти з нагоди Дня матері

09.05.2025
Фото: ілюстративне/з вільних джерел

Холодні вихідні з пориви вітру до 20 м/с накриють Тернопільщину

09.05.2025

Останні новини

Фото: ілюстративне/з вільних джерел

Тернопіль у трійці лідерів цифрової трансформації України

14.05.2025
Фото: ілюстративне/з вільних джерел

12 ударних безпілотників атакували Тернопільщину: що пошкоджено

14.05.2025

Категорії

  • Бізнес
  • Економіка
  • Інтерв'ю
  • Історії
  • Кримінал
  • Культура
  • Місто
  • Наживо
  • Новини
  • Освіта
  • Політика
  • Спорт
  • УКРАЇНА І СВІТ

Навігація сайту

  • Головна
  • Контакти

Медійна/Новинна компанія
м. Тернопіль

© 2020 Fainemisto

Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
    • ОСВІТА
    • КУЛЬТУРА
    • БІЗНЕС
    • КРИМІНАЛ
  • ІНТЕР’ВЮ
  • Радіо Файне Місто
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ

© 2020 Fainemisto

Go to mobile version