Неділя, 1 Червня
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ

РАДІО

  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
  • ІНТЕРВ’Ю
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ
  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
  • ІНТЕРВ’Ю
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати

Головна » Новини » Вертеп на сучасний лад: тернопільські школярі презентували оригінальний різдвяний твір (Відео)

Вертеп на сучасний лад: тернопільські школярі презентували оригінальний різдвяний твір (Відео)

Lyuda Lyuda
28.12.2020
в Новини
Фото: Віта Кузь

Фото: Віта Кузь

Share on FacebookShare on Twitter

Учні 5-А класу Тернопільської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов зняли різдвяний фільм «До столу в Святвечір сіда Україна». Його родзинка — вертепне дійство на сучасний лад, де троє царів — Учителька, Лікар і Будівельник, Ірод — Чорт, Смерть — Війна. А ще є Коронавірус, три пари героїв — козак і козачка, воїн УПА зі своєю бойовою подругою і сучасні захисники України — дівчина і хлопець.

Знімали фільм у ресторані «День і ніч» (його власники — батьки учениці 5-А класу). Усі страви до Святої вечері готували мами школярів. Зірку майстрували тати. Основу сценарію — вертепне дійство — написала мама учня класу Ліля Костишин. Одну з головних ролей зіграв батько учениці Сергій Дарнапук. А мама багатодітної родини, до котрої завітав вертеп, — класна керівничка 5-А класу Віта Кузь. Оператори: О. Тибінь, І. Мельник. Режисер монтажу Р. Кузь.

 «Вертеп — одна з найдавніших різдвяних традицій, проте люди завжди старалися пристосувати його класичний сценарій до сучасності, покладаючи на новонародженого Спасителя свої надії і сподівання. Історія зберегла для нас повстанський вертеп, де Іродом був Сталін, а замість Смерті — Голодомор. І автентичні колядки повстанці переписували, так би мовити, на вимогу часу, і складали нові з глибокою вірою в те, що Месія — на їхньому боці, на боці боротьби за вільну Україну.

Сценарій цього вертепу написаний для дітей, на долю котрих випали випробування війною, бо ж і батьки, і рідні декого з них знають про неї не з газет і телебачення. Діти багато разів малювали нашим захисникам малюнки, писали листи, плели маскувальні сітки, збирали передачі на схід.

Цей сценарій для дітей, котрим судилося переживати карантинні обмеження, хвилюватися за хворих на ковід рідних, самим хворіти і дуже скучати за школою. І навіть це вертепне дійство вони готували, збираючись на репетиції мікрогрупами. І покажуть його не на сцені, не підуть із ним домівками однокласників та вчителів. Цей вертеп можна буде побачити тільки онлайн”, – розповідає Віта Кузь у своєму дописі у Фейсбук.

За словами Віти Миколаївни, вертеп створювали з думкою про те, що можемо врятувати Україну лише сумлінною працею. Тому три царі — це вчитель, лікар і представник робітничого фаху. А оскільки в Україні точиться війна, у вертепі є ще й троє героїв — козак, воїн УПА і сучасний захисник. Негативні персонажі теж продиктовані часом — замість Ірода — Чорт як уособлення зла, замість Смерті — Війна. І без Коронавірусу не могли обійтися, бо, як зазначають, це новітнє лихо спіткало й Україну.

“Головна ідея вертепного дійства: Україну й світ порятують від кризи економічної і ціннісної відповідальна праця кожного з нас і любов до ближнього. Христос народиться! Попри війни і віруси, бо таїнство Його народження відбувається в людських серцях, просвітлених цією любов’ю. Ми створювали цей вертеп із надією на те, що до наступного року деякі його персонажі, як от Війна і Коронавірус, втратять актуальність»”, – додає Віта Миколаївна.

Читайте також: Тернопільський військовий Юрій Кульпа розповів українцям про особливе Різдво у ДР Конго (Фото)

Мітки: вертепТернопільшколярі

Обговорення

Plugin Install : Widget Tab Post needs JNews - View Counter to be installed
  • Популярне
  • Коментарі
  • Останнє
Фото: ГУНП в Тернопільській області

64-річна тернополянка загинула під колесами вантажівки

27.05.2025
Фото: Тернопільська міська рада

Нова нумерація транспорту: Тернопіль змінює номери маршрутів

29.05.2025
Фото: Тернопільська міська рада

Тернопіль серед 10 претендентів на звання екологічної столиці Європи

27.05.2025
Фото: Тернопільська міська рада

166 пошкоджених квартир: у Тернополі долають наслідки ворожого удару

27.05.2025
Фото: ілюстративне/з вільних джерел

У Тернополі оновлять школи та садочки: розподіл 11 мільйонів

31.05.2025
Фото: ілюстративне/з вільних джерел

Перші літні вихідні у Тернополі: що прогнозують метеорологи

30.05.2025
Фото: ГУНП в Тернопільській області

Поліцейські Збаража затримали водія, який намагався відкупитися

30.05.2025
Фото: Тернопільська міська рада

50 міні-лабораторій просто неба: у Тернополі відбудуться “Наукові пікніки”

30.05.2025

Останні новини

Фото: ілюстративне/з вільних джерел

У Тернополі оновлять школи та садочки: розподіл 11 мільйонів

31.05.2025
Фото: ілюстративне/з вільних джерел

Перші літні вихідні у Тернополі: що прогнозують метеорологи

30.05.2025

Категорії

  • Бізнес
  • Економіка
  • Інтерв'ю
  • Історії
  • Кримінал
  • Культура
  • Місто
  • Наживо
  • Новини
  • Освіта
  • Політика
  • Спорт
  • УКРАЇНА І СВІТ

Навігація сайту

  • Головна
  • Контакти

Медійна/Новинна компанія
м. Тернопіль

© 2020 Fainemisto

Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
    • ОСВІТА
    • КУЛЬТУРА
    • БІЗНЕС
    • КРИМІНАЛ
  • ІНТЕР’ВЮ
  • Радіо Файне Місто
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ

© 2020 Fainemisto

Go to mobile version