З 21 листопада в Україні почнуть діяти штрафи за відсутність захисної маски або респіратора в громадських місцях і транспорті. Громадяни-порушники платитимуть від 170 до 255 гривень. Очікується, що нововедення мінімізують поширення коронавірусу. Це дозволить взяти під контроль зростання кількості хворих на COVID-19 і зменшити навантаження на медиків.
Відповідні зміни до Кодексу про адміністративні порушення з’явилися у виданні Верховної Ради “Голос України” від 20 листопада та набули чинності з наступного дня після опублікування. У законі чітко прописано, що маска або респіратор повинні закривати повністю ніс і рот. Водночас дозволяється використовувати саморобні засоби індивідуального захисту. Також, як заявив міністр юстиції України Денис Малюська, судитися через штраф за відсутність маски вийде дорожче, аніж сплатити його.
За перебування громадян у громадських місцях без респіраторів або захисних масок штрафуватимуть на суму від 170 до 255 гривень. Такий самий штраф діятиме за неправильне носіння масок чи респіраторів. Норма про 17 тисяч гривень залишається чинною для всіх інших порушень правил карантину.
На думку заступниці голови фракції “Слуга народу” Євгенії Кравчук, українські штрафи максимально лояльні, у порівнянні з іншими країнами. “Так, у Німеччині суми стягнень для порушників сягають від 15 до 500 євро, в Іспанії – до 500 євро, а в Італії – взагалі до 1000 євро”, — зазнали вона.
Де не можна з’являтися без масок і респіраторів:
- у громадських будинках, спорудах (магазини, ТЦ, спортзали, лікарні, університети, державні установи тощо);
- у громадському транспорті.
Накладати штрафи за відсутність маски мають право:
- поліцейські;
- працівники епідемічного контролю;
- представники органів місцевого самоврядування.
За відсутність маски або респіратора поліцейські можуть штрафувати просто на місці, а не чекати рішення суду.
“Гуляти парком можна, дихаючи на повні груди – поза приміщеннями перебування без маски не каратиметься. Штрафувати порушників будуть лише за перебування без маски у громадських будівлях. Це, зокрема, торговельні центри, магазини, бібліотеки, музеї, лікарні, університети, спортзали, церкви, а також державні установи”, – пояснила Євгенія Кравчук.
Нагадаємо, на засіданні Верховної Ради 6 листопада проголосували за запровадження відповідальності за неносіння масок. МОЗ наполягав на ухваленні законопроєкту №3891. 19 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає штрафи за неправильно одягнуту маску або її відсутність у громадських місцях і в транспорті.
Читайте також: Уряд України скасував “Книгу скарг та пропозицій”: кому та куди скаржитися тепер
Обговорення