У зв’язку з подовженням дії карантину, житлова субсидія на опалювальний період 2020-2021 рр. розрахована автоматично. Також це стосується громадян, виплата яким була призначена за рішенням комісії до карантину – за умови, що у доходах, складі сім’ї та майновому стані нічого не змінилося. При розрахунку субсидії фахівці враховували доходи громадян за І півріччя 2020 року.
Житлова субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Після закінчення строку надання субсидії виконується автоматичне призначення на наступний період: на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня, на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня. Як повідомили в Управлінні соціальної політики Тернопільської області, є випадки, коли субсидії автоматично не призначають:
- якщо в складі сім’ї є повнолітні, які, за даними податківців та Пенсійного фонду, не мають доходів, їх дохід менше мінімальної зарплати, сплатили ЄСВ нижче мінімального рівня протягом трьох місяців (студенти, зареєстровані в Державній службі зайнятості безробітні, одержувачі соціальних пенсій до цієї категорії не належать);
- особам, які мають борг з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень)
- якщо у складі домогосподарства є діти, яким виповнилося 14 років і до управління не подано паспортні дані.
Також існує категорія громадян, які не мають права на отримання житлової субсидії у 2020 році:
- особи, які здійснили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
- власники автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років (виняток становлять мопеди, причепи, машини, видані управліннями соціального захисту населення);
- особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією будь-яким законним способом набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;
- боржники з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в окремих випадках може бути призначено за рішенням Комісії);
- власники житлових приміщень з великою квадратурою: опалювальна площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м;
- особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні (крім студентів і одержувачів соцпенсії).
- у складі сім’ї є особа, яка ухиляється від сплати аліментів протягом понад трьох місяців (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).
Споживачі, які відключені від централізованого опалення також можуть отримати допомогу. Так, ящо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого теплопостачання і для обігріву приміщень вони використовують побутові електроприлади, для розрахунку житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.
Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та акта обстеження стану зовнішньо- і внутрішньобудинкових електромереж щодо їх відповідності вимогам нормативно-правових актів, що проведені організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж.
Зазначимо також, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати управління соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:
- зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;
- зміни соціального статусу членів домогосподарства;
- зміни у складі сім’ї члена домогосподарства (одруження, розлучення тощо);
- зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
- зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
- зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства придбав/оформив у власність будинок, квартиру, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа).
У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація. Більш детально – у відеоматеріалі.
Читайте також: Субсидії 2020-21: порядок отримання та кому виплати перерахують автоматично (Відео)
Обговорення