У середу, 7 грудня, у Тернополі відбулася фотовиставка “Нові мешканці Тернополя”. Захід провели в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується за підтримки Government of Canada та Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States, пише “Файне місто“.
Захід відбувся у ТРЦ “Подоляни. Його завдання: покращити адаптацію та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб в Тернопільській області через висвітлення суспільно корисних для приймаючої громади успішних прикладів діяльності ВПО та переміщених громадських організацій у Тернопільській області.
![](https://fainemisto.tv/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-08_17-06-54-1024x667.jpg)
На фотовиставці були такі роботи:
- висвітлення ситуації на окупованих територіях на прикладі м. Рубіжне (Луганська область);
- фотоблоки з презентаціями діяльності переміщених осіб в м. Тернопіль;
- розповідь про центр громадської активності «ТернопільХаб» (м. Тернопіль, вул. Текстильна 28).
Крім того, там були фотографії людей зі сходу України, які поділилися з “Файним місто” своєю історією. Серед них – Марина Мірошниченко. Вона знає, що таке війна вже 9 років. В Сєвєродонецьку жінка пропагувала українську мову, культуру. Через це і потрапила в списки на розстріл.
![](https://fainemisto.tv/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-08_17-06-54-5-1024x762.jpg)
Оксана Дудова – вона порівнює Рубіжне із Тернополем. Це також було невеличке, компактне місто, з парками, скверами. «Там було комфортно жити», – каже жінка, – Проте, найважче у цій розповіді усвідомлювати це страшне слово – «було».
На виставці були представлені і роботи нашого колеги Олександра Кулака. Більше ви можете дізнатися у записі прямого ефіру.
Обговорення