З 1 травня українцям мав нараховуватися газ у кіловат/годинах. Однак газопостачальна компанія “Нафтогаз України” на період воєнного стану залишає систему обліку газу в кубометрах. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті.
На цей час облік та комерційні розрахунки в господарських відносинах під час приймання-передачі до/з газотранспортної або газорозподільної системи, купівлі-продажу, постачання, споживання природного газу та надання послуг з транспортування здійснюватимуться за обсягом природного газу в одиницях об’єму (тис. м куб.), – йдеться у повідомленні.
До слова, опалювальний сезон 2021–2022 років мав бути останнім, коли українці сплачували за газ за метричними показниками.
Яка різниця між кіловат/годинами і метрах кубічних за газ
Нагадаємо, у листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила законопроект №2553, який регламентує перехід на європейську систему обліку споживання газу. Завдяки впровадженню нової системи обліку буде автоматично враховуватися якість газу, а клієнт платитиме за енергію від газу, а не обсяг.
Переваги нового механізму обчислення вартості та обліку газу:
- Такий механізм синхронізує нашу систему, наші підземні газосховища із європейською системою, де газ вимірюється у кВт-год.
- Це допоможе інтеграції українського ринку у європейський та полегшить роботу європейських компаній в Україні.
- Покращує конкуренцію на роздрібному ринку газу. Тепер для зміни постачальника не будуть потрібні довідки від попереднього постачальника, а змінювати постачальника можна буде навіть за наявності боргу перед попереднім.
- Котельні ОСББ прирівняні до підприємств ТКЕ, тому будуть отримувати газ по 7,42 грн.
- Регулятор НКРЕКП отримує право встановити ціну газу для постачальника останньої надії (ПОН). Тому ті 600 тис. домогосподарств будуть отримувати газ по ціні 7,96 грн, а не 16 грн.
Читайте також: Соцмережу підірвало відео школярів з Тернопільщини про війну (Відео)
Обговорення