Олеся Берегуляк – лікарка акушер-гінеколог вищої категорії акушерського відділення №1 перинатального центру ІІ рівня КНП «ТКМЛ №2», к.м.н., розповіла про переваги партнерських пологів та сучасні підходи до народження дитини. За її словами, присутність близької людини під час пологів значно зменшує потребу в знеболенні та покращує стан новонароджених.
Про це пише Файне місто.
Партнерські пологи мають давню історію, але в українських пологових будинках почали впроваджуватися лише з 2003-2004 років. У міській лікарні №2 ця практика з’явилася близько 2007 року. Якщо раніше лише 2-3% пологів відбувалися з партнером, то до 2015 року ця цифра зросла до 52%.
— Партнерські пологи дозволяють зменшити використання знеболення, зменшити кількість оперативних втручань та покращити стан здоров’я новонароджених, — зазначила Олеся Берегуляк.
Для участі в партнерських пологах партнеру потрібно мати дійсну флюорографію, чистий домашній одяг та відсутність ознак гострих вірусних захворювань. Важливо також, щоб він був психологічно готовий і знав, як підтримати жінку.
У Тернопільській міській лікарні №2 створені всі умови для комфортних пологів: сучасне обладнання, можливість вибору позиції під час пологів, різні методи знеболення. Для майбутніх батьків проводяться безкоштовні заняття в Школі відповідального батьківства, де можна дізнатися про перебіг пологів, техніки знеболення та догляд за новонародженим.
Читайте також: Як у Тернополі дбають про маму і малюка: Тернопільська міська лікарня №2 (Відео)
Обговорення