Історична подія відбулася вчора у селі Білокриниця – громада урочисто посвятила нову муровану дзвіницю при Церкві святої Параскеви, збудованій ще 1904 року. Особливою окрасою свята стало посвячення нового дзвону “Юрій Переможець”.
Про це пише Файне місто з посиланням на Підгаєцьку міську раду.
Нова дзвіниця замінила дерев’яну, що простояла понад 90 років. Ця подія має глибоке символічне значення для місцевих жителів. До Другої світової війни церква мала три дзвони, але два з них переплавили під час німецької окупації, а третій викрали у 1970-х. Довгий час село жило без церковного дзвону, аж поки у 1945 році двоє сміливців – Яків Пастирчак та Дмитро Ревіляк – з ризиком для життя таємно привезли два столітні дзвони із села Лелюхів на Лемківщині.
Чин посвячення звершив єпископ-ординарій Бучацької єпархії Дмитро Григорак у співслужінні з понад десятьма священниками Підгаєцького деканату. Богослужіння супроводжував чудовий спів хору семінаристів із Зарваниці.
Під час урочистостей відзначили особливі заслуги парафіян та благодійників. Найщедрішого жертводавця Богдана Ружніцького зі Львова нагородили грамотою за вагомий внесок у будівництво дзвіниці та придбання дзвонів. Грамотою відзначили й агрофірму “Контінентал Фармерз Груп”.
Найзворушливішим моментом свята став його фінал – коли до дзвіниці збіглися діти, щоб подзвонити у нові дзвони. Дорослі теж шикувалися в чергу, аби долучитися до цього урочистого дійства.
Читайте також: Наукові пікніки у Тернополі: 50 міні-лабораторій просто неба (Фото)
Обговорення