Уряд запроваджує реабілітаційну монопослугу: що це означає для пацієнтів

Фото: ілюстративне/з вільних джерел

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про впровадження реабілітаційної монопослуги. Це означає, що пацієнти, які потребують відновлення після поранень чи хвороб, зможуть отримати реабілітаційну допомогу швидше та ближче до дому.

Про це пише Файне місто з посиланням на МОЗ.

Відтепер спеціалісти з реабілітації (фізичні терапевти, ерготерапевти чи терапевти мови та мовлення) зможуть працювати не лише у складі мультидисциплінарних команд, а й самостійно, у тісній взаємодії з сімейними лікарями.

Як це працюватиме?

Новий формат реабілітаційної допомоги дозволить отримувати послуги у трьох варіантах:

Якщо реабілітація надаватиметься на первинному рівні медичної допомоги (наприклад, у сімейній амбулаторії), складати індивідуальний план лікування буде необов’язково — достатньо направлення від сімейного лікаря.

Чому це важливо?

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що основна мета реформи — зробити реабілітацію доступною для всіх українців, незалежно від місця проживання. Зокрема, це важливо для ветеранів та людей, які потребують лише одного виду терапії, а не комплексного лікування.

“Впровадження монопослуги зробить реабілітаційну допомогу ще доступнішою. Пацієнти зможуть швидше отримати потрібну терапію, а лікарні зосередяться на складніших випадках, зменшуючи навантаження на стаціонари”, — наголосив міністр.

Як фінансуватиметься послуга?

Реабілітаційна монопослуга входитиме до пакета медичних гарантій. Це означає, що послуги будуть безоплатними для пацієнтів, а фінансування здійснюватиметься за рахунок державного бюджету.

Що далі?

Міністерство охорони здоров’я затвердить перелік станів, за яких реабілітація може надаватися спеціалістами самостійно. Це рішення — важливий крок у створенні сучасної системи реабілітації, яка відповідає потребам пацієнтів, забезпечуючи якість, доступність і безперервність лікування.

Підготувала Оксана Середа

Читайте також: Психологічна стійкість та бойові навички: деталі оновленої програми ЗСУ

Exit mobile version