Тернопільщина досягла вражаючих результатів у боротьбі з інсультами, перевищивши європейські показники. Відсоток успішного тромболізису в області сягнув 18%, що вище за загальноєвропейський план (15%) та середній показник по Україні (13%).
Про це пише Файне місто з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.
За останні два роки медичні заклади області отримали понад 7400 одиниць сучасного обладнання на суму більше 420 мільйонів гривень. Серед ключового обладнання – три ангіографи, які суттєво покращили діагностику та лікування судинних патологій.
— За останні роки область отримала чимало надсучасного обладнання, зокрема три ангіографи. Це важливий крок для покращення діагностики та лікування інсультів, враховуючи помолодшання та зростання поширеності недуги, — підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час візиту до Тернополя.
З січня 2025 року маршрути транспортування пацієнтів з інсультом, інфарктом та політравмою узгоджуються з МОЗ України для покращення медичних послуг. Області мають подати маршрути для затвердження до 15 січня.
Також постановою Кабміну від 24.12.2024 № 1503 змінено підхід до контрактування медзакладів для лікування інсультів: перелік медзакладів формує МОЗ, який також визначає строки дії договорів, через незадовільну якість послуг у деяких закладах.
Міністр охорони здоров’я відвідав Тернопільський онкологічний диспансер, де встановили лінійний прискорювач, закуплений за держбюджет. Лікарня готує документи для ліцензії. У 2023 році закуплено 15 таких прискорювачів на 541 млн грн, а в листопаді 2024 — ще 6 на 347,4 млн грн. Обладнання встановлено в лікарнях України, що дозволяє ефективно лікувати пухлини.
Ляшко також оглянув новий МРТ-сканер у Тернопільській обласній лікарні, закуплений за кошти МЗУ. У 2023 році закупили 28 МРТ на 1,1 млрд грн. Завдяки гранту Японії українські медзаклади отримали 9 МРТ на суму понад 21 млн доларів.
Міністр також ознайомився з роботою нейрохірургічного мікроскопа, закупленого через платформу UNITED24. Він підкреслив важливість забезпечення медзакладів сучасним обладнанням попри виклики війни.
Важливо, що всі медичні послуги з діагностики та лікування інсультів надаються безоплатно в межах програми медичних гарантій. У 2024 році понад 95% пацієнтів з інсультом отримали лікування в законтрактованих медичних закладах області.
Читайте також: Тернопіль для ЗСУ: сотня ударних FPV дронів зміцнює оборону десантників
Обговорення