В умовах воєнного стану в Україні діють суворі правила військового обліку для громадян призовного віку. За їх порушення передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Про це пише Файне місто з посиланням на РБК-Україна.
Юрист Дмитро Франчук пояснює важливу різницю між адміністративною та кримінальною відповідальністю у питаннях військового обліку. Штрафи застосовуються за порушення правил обліку або неявку на вимогу ТЦК без отримання мобілізаційного наказу.
— Кримінальна справа розпочинається, якщо мобілізаційний наказ був вручений, але особа умисно ухиляється від його виконання, — наголосив юрист.
Якщо громадянин навмисно уникає контакту з ТЦК, змінюючи місце проживання без повідомлення, це може розцінюватися як спроба ухилення. Проте кримінальна відповідальність настає лише після офіційного вручення повістки.
Систематичне ігнорування повісток та ухилення від виконання військового обов’язку може кваліфікуватися за статтею 336 ККУ. Це стосується випадків підробки документів, втечі або виїзду за кордон та ігнорування викликів на медичну комісію.
Читайте також: “Різдвяна Свічечка”: як молодь Тернополя відроджує українські традиції
Обговорення