Художня реставрація зубів — це не лише спосіб відновити їхню функціональність, а й можливість повернути ідеальну посмішку. Завдяки сучасним методам та матеріалам, сьогодні можна відтворити природний вигляд зубів, навіть якщо вони пошкоджені або змінені з часом. Але коли саме потрібно звертатися до художньої реставрації? І чи підходить цей метод усім? Лікарка-терапевт і головний лікар Клініки стоматології родини Прощин Валентина Черевко розповіла, які існують показання до художньої реставрації, кому цей метод може не підійти та які саме види реставрації сьогодні доступні.
Які показання для художньої реставрації?
Лікарка розповідає: причиною скористатись цією процедурою є зміна кольору зубів, каріозні процеси, які пошкодили тканини зуба, та некаріозні процеси, тобто плями на зубах або стертість внаслідок неправильного прикусу та оклюзії.
Також показаннями є наявності сколів, потертостей на емалі, тріщинах на зубах, неправильна форма зуба, наявність щілин між зубами тощо.
Кому не можна відновлювати зуби художніми реставраціями?
Художня реставрація, як і будь-яка інша процедура у стоматології, може бути не дозволеною в окремих випадках
Протипоказаннями можуть бути значні руйнування зубів – більше ніж на 50% усіх зубів, або ж глибокий прикус, який не дозволяє відновити правильну анатомію зуба, – розповідає Валентина Черевко.
Які види художньої реставрації існують?
Фахівці виділяють 2 типи: прямі і непрямі реставрації. Прямі виготовляються безпосередньо на зубах пацієнта фотополімерними композитними матеріалами. А непрямі – це керамічні реставрації, які виготовляються в лабораторії, після чого лікар фіксує їх у порожнині рота.
До непрямих реставрацій належать всім відомі вініри, керамічні коронки. Ми досить часто використовуємо прямі реставрації, оскільки так можна максимально зберегти тканини зуба, і є можливість мінімізувати кількість відвідувань, – говорить лікарка-стоматолог. – Зазвичай, за один візит може бути зроблено до 10 реставрацій одномоментно. Відтворюємо повну анатомію зуба і його естетичний вигляд.
Перш ніж приймати рішення про художню реставрацію зубів, важливо проконсультуватися з кваліфікованим стоматологом. Лише професіонал може точно визначити, який метод буде найкращим саме для вас, враховуючи стан зубів, загальне здоров’я порожнини рота та ваші естетичні побажання. Пам’ятайте, що самостійні рішення можуть призвести до ускладнень, тоді як вчасна порада спеціаліста допоможе досягти найкращого результату та зберегти здоров’я вашої посмішки на довгі роки.
Читайте також: Антивікова стоматологія: що робити, аби усмішка не старіла
Обговорення