В умовах воєнного стану питання самовільного залишення військової частини (СЗЧ) набуває особливої актуальності. На брифінгу провідна спеціалістка відділу психологічної підтримки персоналу Тернопільського ОТЦК та СП Ірина Трофимчук звернула увагу на серйозні наслідки, які можуть виникнути внаслідок таких дій. Про це пише Файне місто з посиланням на Тернопільський обласний ТЦК СП.
В умовах воєнного стану самовільне залишення військової частини (СЗЧ) чи місця служби, вчасно нез’явлення військовослужбовця в частині карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Залишення військової частини можливе, якщо воно обумовлене наявністю поважних причин, підтверджених документально: погіршення свого здоров’я чи близьких, тяжкий психологічний стан, складні життєві обставини тощо. Але у разі відсутності поважних причин самовільне залишення військової частини оформляється внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань,- зазначає Ірина Трофимчук.
У разі безпідставного залишення частини військовослужбовцю призупиняються всі види виплат: грошове забезпечення, продовольче, речове та інше забезпечення. Також важливо зазначити, що термін перебування у СЗЧ не враховується до вислуги років, що може суттєво вплинути на подальшу кар’єру військовослужбовця.
В умовах воєнного стану особлива увага повинна приділятися дотриманню військової дисципліни та виконанню обов’язків. Залишення військової частини без поважних причин може призвести до серйозних правових наслідків, тому важливо усвідомлювати відповідальність за свої дії.
Оперативні новини міста та області – у телеграм-каналі “Файне місто| Новини Тернополя”
Читайте також: Кабмін затвердив програму “тисяча Зеленського”: умови використання коштів
Обговорення