На Тернопільщині судитимуть депутата сільської ради. Під виглядом волонтерів обвинувачений переправив за кордон 74 військовозобов’язаних. Підозрюваному загрожує до 7 років позбавлення волі. Про це пише Файне місто з посиланням на поліцію Тернопільської області.
У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що підозрюваний був депутатом однієї із сільських рад. Згодом його мобілізували і він проходив службу в одній із військових частин Тернополя. Там чоловік і організував незаконну діяльність.
Отримавши доступ до службової документації, підозрюваний вносив неправдиві відомості в листи-обґрунтування для виїзду волонтерів за кордон з метою ввезення гуманітарної допомоги для військових. У документи замість реальних прізвищ водіїв-волонтерів вписував дані ухилянтів.
Тоді на підставі підроблених листів-обґрунтувань таких осіб включали до автоматизованої інформаційної системи і вони безперешкодно виїжджали за межі України, проте назад не поверталися. У такий спосіб упродовж липня 2022 – січня 2023 років він допоміг перетнути кордон 74 військовозобов’язаним чоловікам.
Фігуранту слідчі поліції оголосили підозру за ч. 2 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинена щодо кількох осіб) Кримінального кодексу України. За скоєне обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Наразі обвинувальний акт з матеріалами кримінального провадження скеровано до суду.
- Початок літа на Тернопільщині: дощі, вітер і поступове потепління
- «Тернопільобленерго» нагадує про правила електробезпеки під час літніх канікул
- З 1 липня ветерани, які втратили зір через війну, зможуть отримати до 95 тисяч гривень допомоги
- У Тернополі відбулися громадські слухання — нові тарифи на проїзд визначено
- У Тернополі тимчасово не буде гарячої води на кількох вулицях








Обговорення