Понеділок, 4 Травня
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ

РАДІО

  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
  • ІНТЕРВ’Ю
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ
  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
  • ІНТЕРВ’Ю
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати

Головна » Новини » Заробляли по 100 000 доларів щомісяця: міжнародний шахрайський кол-центр “накрили” у Тернополі (Фото/Відео)

Заробляли по 100 000 доларів щомісяця: міжнародний шахрайський кол-центр “накрили” у Тернополі (Фото/Відео)

Віта Поляна Віта Поляна
15.02.2024
в Кримінал, Місто, Новини
Share on FacebookShare on Twitter

У Тернополі правоохоронці викрили шахрайський кол-центр. Серед потерпілих — громадяни Польщі, Чехії та Словаччини. На даний час встановлено 16 іноземців, які стали жертвами фінансових махінацій. Про це пише Файне місто з посиланням на поліцію Тернопільщини.

Заданими слідства, у Тернополі група осіб «спеціалізувалася» на шахрайському заволодінні коштами іноземних громадян в особливо великих розмірах. Вони використовували офісні приміщення зі встановленим спеціалізованим обладнанням.

Співробітників кол-центру ретельно підбирали: для безперешкодного спілкування з потенційними жертвами персонал повинен був володіти іноземною мовою на високому рівні. Працювали оператори за наявними клієнтськими базами, які попередньо скуповували на DarkNet.

Представляючись співробітниками фінансових установ, зловмисники випитували у власників банківських рахунків їхні особисті дані. Для цього використовували як психологічні методи впливу, так і розроблену заздалегідь інструкцію. Для кращої комунікації остання була прописана польською та словацькою мовами.

Також оператори кол-центру пропонували громадянам країн ЄС ще одну шахрайську схему — інвестувати особисті кошти у так звані «брокерські» проєкти із потенційно високим і швидким прибутком.

Отримавши усі необхідні банківські дані, правопорушники переводили грошові кошти постраждалих на окремі електронні гаманці та банківські картки. У подальшому одержані кошти зловмисники конвертували в готівку на території України.

Щомісячний дохід від протиправної діяльності міжнародного кол-центру становив близько 100 000 доларів. Наразі слідством встановлено, що за такою схемою зловмисники ошукали 16 громадян Польщі та Словаччини на десятки тисяч доларів.

13 лютого правоохоронці за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора провели обшук за місцем знаходження офісного приміщення на території міста Тернопіль. У результаті припинили діяльність шахрайського кол-центру, вилучили компʼютерну техніку, більше сотні мобільних телефонів, «чорнову» документацію та записи.

Наразі проводяться подальші заходи для встановлення організаторів міжнародної шахрайської схеми та інших причетних осіб.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Слідство триває.

Читайте також: На Тернопільщині чоловік намагався незаконно продати зброю

Мітки: поліціяТернопільшахраїшахрайство

Обговорення

Plugin Install : Widget Tab Post needs JNews - View Counter to be installed
  • Популярне
  • Коментарі
  • Останнє

З 2026 року — нові правила лікарняних: що змінюється після виписки зі стаціонару

29.04.2026
Фото з відкритих джерел

Аварії на водопроводі: без води залишаються кілька районів Тернополя

30.04.2026

Небезпечний сезон розпочався: коли борщівник найагресивніший

27.04.2026

У Тернополі щодня о 9:00 звучить “Шана” біля драмтеатру

29.04.2026

18 військових з Тернополя отримають допомогу на лікування

01.05.2026

Весняні майстер-класи у трикутному будиночку на Театральному майдані

01.05.2026

Всеукраїнський фестиваль духовної пісні стартує в Тернополі

01.05.2026

Кабмін змінив правила видачі посвідчень сім’ям військових

01.05.2026

Останні новини

18 військових з Тернополя отримають допомогу на лікування

01.05.2026

Весняні майстер-класи у трикутному будиночку на Театральному майдані

01.05.2026

Категорії

  • Бізнес
  • Економіка
  • Інтерв'ю
  • Історії
  • Кримінал
  • Культура
  • Місто
  • Наживо
  • Новини
  • Освіта
  • Політика
  • Реклама
  • Спорт
  • УКРАЇНА І СВІТ

Навігація сайту

  • Головна
  • Контакти

Медійна/Новинна компанія
м. Тернопіль

© 2020 Fainemisto

Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
    • ОСВІТА
    • КУЛЬТУРА
    • БІЗНЕС
    • КРИМІНАЛ
  • ІНТЕР’ВЮ
  • Радіо Файне Місто
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ

© 2020 Fainemisto

Go to mobile version