На Тернопільщині судили громадянина росії за поширення комуністичної символіки

Фото ілюстративне

На Тернопільщині судили мешканця Кременецького району, який є громадянином країни-агресора. У своїх соціальних мережах чоловік поширював комуністичну символіку, гасла та закликав приставити депутатів “до станка”. Про це пише Файне місто з посиланням на вирок Лановецького районного суду.

Після початку повномасштабного вторгнення обвинувачений створив акаунт у російській соціальній мережі “Однокласники”, яка є забороненою на території України. Там він розсилав своїм знайомим листівки з вітаннями до дня перемоги 9 травня, першотравням та воєнної присяги. Дописи містили зображення комуністичної символіки та георгіївських стрічок.

Під час досудового слідства правоохоронці з’ясували, що чоловік проживає в Лановецькій громаді й працює машиністом тепловоза фермерського господарства “Горинь”. Також він утримує неповнолітню дитину.

Закликав приставити депутатів “до станка”, як в СРСР

Обвинувачений надіслав листівки із надписами «С праздником победи!», «Спасибо, с днем Победи!», «Спасибо. 9 мая» оздоблені комуністичними символами, зокрема, у вигляді прапорів СРСР, п’ятикутної зірки, серпа та молота, георгіївської стрічки. Продовжуючи чоловік 1 травня 2023 року у відкритій формі користувачам із списку друзів надіслав привітальну листівку із зображенням прапору СРСР та наступним надписом «Поздравляю с первомаем! Нашего счастливого детства и юности!» —йдеться у вироку.

Окрім того, чоловік зробив репост допису із зображенням значка СРСР з комуністичною символікою та наступним коментарем: «А не вернуть ли сьезди депутатов как в СССР, сьездили на сьезд в Москву и обратно в свой город, на завод, к станку. Кто за?».

Загалом, комуністичні дописи обвинувачений поширював впродовж двох місяців: з травня по липень 2023 року.

В суді житель Лановецької громади свою вину визнав повністю. Чоловік пояснив, що він дійсно поширював такі дописи. Наразі він жаліє про вчинене, щиро кається і пообіцяв, що більше такого робити не буде. Суд визначив це як обставини, що пом’якшують покарання.

Суддя призначив чоловіку покарання у вигляді обмеження волі на строк 2 роки без конфіскації майна. Однак замінив термін на іспитовий строк – 1 рік. Також обвинувачений повинен сплатити на користь держави витрати за проведення судової мистецтвознавчої експертизи в сумі 13 382 гривні. Мобільний телефон, з якого чоловік робив дописи, суддя постановив знищити.

Читайте також: Погрожував людям гранатою: у Тернополі затримали дебошира (Фото)

Exit mobile version