В Україні перевірять рішення ВЛК про інвалідність та непридатність до служби

Фото ілюстративне з мережі Інтернет

В Україні відбудеться перевірка усіх рішень військово-лікарських комісій щодо інвалідності та непридатності до військової служби з 24 лютого 2022 року. Відповідне рішення було затверджене в ході засідання РНБО. Про це пише Файне місто з посиланням на президента Володимира Зеленського.

Глава держави наголосив, що усіма випадками, коли рішення щодо інвалідності чи непридатності явно безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці.

За результатами перевірки будуть зроблені висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон за час від початку повномасштабної агресії.

Проходження ВЛК у звичайних лікарнях

Також, за словами Зеленського, було прийняте рішення активізувати розширення можливостей проходити ВЛК в системі цивільних медичних закладів.

На засіданні РНБО була представлена відповідна статистика щодо роботи областей в цьому напрямі. Деякі регіони забезпечили стовідсотковий результат розширення системи ВЛК на цивільні медичні заклади, у деяких регіонах таке розширення гальмується. В усіх регіонах України має бути забезпечено повне розширення роботи ВЛК на цивільні медичні заклади. Військове командування має повністю співпрацювати із цивільними медиками для розв’язання цього питання, – додав президент.

Цифровізація ВЛК

Також процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК повинен бути завершений.

Держава має поставити крапку в будь-яких чергах, у яких люди змушені чекати доступу до ВЛК чи висновків ВЛК, – уточнив Зеленський.

Маніпуляції щодо поняття обмеження придатності

Також глава держави поставив задачу переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

Кабінету міністрів України доручено забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК, безбарʼєрності всіх складників її роботи та залучення професійних кадрів.

Читайте також: На Тернопільщині покарали ухилянта, якому релігія “забороняє воювати”

Exit mobile version