Сьогодні, 28 червня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №9342 про доплати військовим під час воєнного стану. Про це пише Файне місто з посиланням на нардепа від фракції “Голос” Ярослава Железняка у Telegram.
Через 2,5 місяці після голосування правки про “30 тисяч”, парламент нарешті прийняв у другому читанні та в цілому законопроект №9342 про доплати військовим, – зазначив Железняк.
За закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану” проголосували 311 народних обранців.
Нардеп пояснив, що основна задача законопроекту – військовослужбовцям щомісячно виплачувати додаткову винагороду у 30 – 100 тис грн. Доплату виплачуватимуть на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених КМУ.
Збережені норми:
- Доплати строковикам лишили 6000 грн/міс, курсантам – 2350 грн/міс (за порядком КМУ).
- Відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами для курсантів: до 10 днів зимової + до 20 днів літньої.
- Не допускаються до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки
- Мінімальний термін проходження базової військової підготовки – не менше одного місяця.
Що змінилося:
- Для поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів – два місяці виплат за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження – додаткова виплата 20100 грн за порядком КМУ (попередньо мало бути 12 тис, але Роман Костенко відстояв більші виплати);
- померлим внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тис грн на умовах і порядку КМУ;
- тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти щомісячна додаткова винагорода у 100 тис грн на умовах і порядку КМУ;
- мінімальний поріг доплати для інструкторів – 15 тис грн за порядком КМУ;
- щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів;
- безперервна відпустка на лікування – не більше 4 місяців.
Читайте також: Суд відмовив у трансляції обрання запобіжного заходу керівництву Тернопільської ОВА
Обговорення