Двічі на рік чи не перед кожним власником автомобіля виникають одні й ті ж питання – коли краще міняти гуму? При якій температурі краще за все переходити на літні колеса та на які факти необхідно звернути увагу при зміні шин – далі у матеріалі Файного міста.
Експлуатація автомобіля вимагає постійної уваги до всіх його механізмів і агрегатів. Комфорт і безпека поїздки безпосередньо залежать від стану шин авто. Знос, постійне тертя, регулювання параметрів вимагає своєчасного технічного обслуговування. І без допомоги професіоналів вам не обійтись.
На вулиці уже потепліли, і люди активно почали змінювати з зимові шини на літні. Відповідно, це необхідно робити, бо шина зимова вже стирається. Стосовно вартості, у кожного автомобіля індивідуально, але в середньому від 500гривень до 1200 гривень. Перевзування шин займе від 15 хвилин до 30 хвилин – розповідає майстер автосервісу Віктор.
Виробники шин рекомендують замінювати зимову гуму на літню, якщо температура навколишнього середовища стабільно триматиметься вище позначки +7°C. Зазвичай водії орієнтуються на квітень.
Чому важливо змінювати шини?
Як часто це потрібно робити залежить від різних факторів, зокрема від стилю керування, місця проживання та того, наскільки дбайливо ви доглядаєте за шинами.
Зимова шина на асфальті на більшій швидкості починає «плавати», і гальмування щеплення дає юз. Відповідно, треба замінювати на літні шини, – додає Віктор.
При якій температурі краще змінювати зимову гуму на літню, запитаєте ви? Тут багато нюансів, які залежать від типу шин. Якщо у вас нешипована гума, то міняти краще коли вночі встановиться плюсова температура, а вдень – коли на термометрі буде в межах +7 градусів.
Шиповані шини. З ними ситуація буде куди складніше, адже на сухому асфальті такі шини доволі швидко зношуються. Кілька днів їзди по таким дорогам порівнюється с тисячами пробігу по засніженим дорога. Тут необхідно орієнтуватись по ситуації, при якій ви частіше всього їздите.
Кожен водії вирішує самостійно коли змінювати шини, адже ще можливі приморозки. Дбають про свою безпеку, і наразі, залишаються на зимових шинах, – зазначає Віктор.
Згідно з новим законопроєктом, який був розроблений Кабміном України та невдовзі має бути прийнятий Радою, використання зимових шин буде обов’язковим у період з 1 жовтня по 31 березня. Враховуючи це нововведення, водії мають переходити на літні шини 31 березня. Наразі ж у ПДР немає чітких вимог щодо термінів переходу на літню гуму.
Коли необхідна заміна шин?
Тиск у шинах треба перевіряти регулярно, щонайменше раз на місяць. Нижче наведені ознаки, що вказають на необхідність заміни шин:
- Індикатори зносу протектора. Більшість шин мають індикатори зносу протектора — це смужки жорсткої гуми, які стають помітними на шині, коли глибина протектора зменшується до межі, установленої для безпечного керування (зазвичай становить 1,6 мм).
- Ознаки нерівномірного зносу. Варто також перевіряти протектори на наявність нерівномірного зносу, який може свідчити про інші проблеми із шинами або автомобілем.
- З’явилася опуклість або здуття на боковині шини. Це може викликати руйнування шини та може бути небезпечним.
- Шина втратила тиск внаслідок проколу.
- Шина має розриви або інші значні пошкодження.
- Проколи боковини або протектора більші за 0,64 см. Не ремонтуйте шини з більшими проколами. Ремонт шин, зношених нижче рівня 1,6 мм, заборонено.
Як купити якісні шини?
- Замінюйте всі чотири шини одночасно
Найкраще міняти усі чотири шини одночасно. Для оптимальної керованості та контролю ми рекомендуємо купувати шини одного типу та розміру, якщо інше не передбачене автовиробником.
- Переконайтеся, що вони ідентичні
При купівлі лише двох нових шин переконайтеся, що нові шини повністю відповідають тим, які ви залишаєте, і що це не суперечить чинному законодавству та вимогам автовиробника.
- Встановлюйте нові колеса на задню вісь
При купівлі лише двох нових шин, для кращого зчеплення з поверхнею та стабільності під час керування встановлюйте їх на задню вісь.
- Радіальні та нерадіальні
При необхідності встановлення двох типів шин на одному авто, розміщуйте радіальні шини на задню вісь.
90 % старих шин (які також називають шинами із закінченим строком експлуатації) піддаються переробці для відновлення енергії в США, Європі та Японії.
Яким би досвідченим водієм ви не були, огляд шин перед заміною краще доручити професіоналам на станції техобслуговування. Співробітники СТО використовують спеціальні прилади – глибинну лінійку чи штангенциркуль. Це дає можливість з точністю до міліметра виміряти зношеність протектора на різних ділянках шини та зрозуміти, чи немає нерівномірного зносу.
Читайте також: Через Тернопіль їхатиме потяг до Краматорська (Розклад)
Автор: Аліна Пастир