Сьогодні, 2 лютого, в Тернополі підсумували результати проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку. Організатор та учасники розповіли про свою громадську діяльність, яку виконували останні пів року в Тернополі, пише Файне місто.
За словами керівника ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» Максима Данильченка, проєкт реалізовували з вересня 2022 року.
В рамках нашого проекту було багато різних захотів. Зокрема,була проведена фотовиставка, деякі фото з якої присвячені тренінгам та семінарам, – зазначив Максим.
Під час заходу відбувся огляд проведеної роботи в рамках проєкту, висвітлення його результатів та представлення планів організації на поточний рік. Також учасники обговорили шляхи покращення інтеграції переміщених громадських організацій та внутрішньо переміщених осіб.
В межах проєкту розповідали історії людей, які тікали від війни
Нагадаємо, в рамках проекту було виготовлено 5 матеріалів про переселенців, автором яких стала журналістка Файного міста Руслана Войцеховська:
- Наталя Павличенко з Попасної переїхава до Тернополя. Вона просить про співпрацю благодійні фонди, волонтерів, щоб згуртуватися і допомогти якомога більшій кількості потребуючих.
Більше: Наталя Павличенко: “Моє рідне місто Попасна стало містом-привидом”. Історія жінки, яка чудом залишилася живою - Подружжя Олена та Андрій Нагорні з Сєвєродонецька створили у Тернополі спільноту, де обмінюються досвідом, діляться інформацією
Більше: «Повертатися нам вже немає куди, хочемо бути корисними у Тернополі». Історія сім’ї Нагорних із Сєвєродонецька, які через війну втратили дім та улюблену справу - Оксана Дуванова з Рубіжного створила об’єднання у Тернополі і назвала “ВПО України”. У хабі вона допомагає іншим з юридичними консультаціями, оформляти різноманітні заяви у державні органи, там проводять психологічні, профорієнтаційні тренінги
Більше: Оксана Дуванова: «Без дому. Без роботи. Без квітів. Без життя, яке було до війни». Історія переселенки, яка мріє посадити квіти у своєму рідному Рубіжному - Оля Тедеєва з Енергодара відкрила у Тернополі дошкілький заклад. В садочку проводять майстер-класи для дітей, малюють картини, а згодом виставляють їх на аукціони і виручені гроші передають для ЗСУ. Крім цього, проводять зустрічі для матусь. Відбуваються святкування днів народжень. В планах в Олі – відкрити ще підготовку до школи
Більше: “Ніч, коли окупанти бомбили атомну електростанцію в Енергодарі, була пекельною”. Історія Олі Тедеєвої, яка переїхала з дітьми у Тернопіль і відкрила приватний дитячий садочок - Марина Мірошниченко з Сєвєродонецька оселилася на Тернопільщині в селі Дарахів. Вона активно займається волонтерством, надає психологічну допомогу українським військовим. А також допомагає іншим переселенцям, підказує де можна отримати допомогу, куди звернутися.
Більше: «Коли ми вийшли з підвалу, над вухом у свого тринадцятирічного сина побачила сиве волосся». Історія Марини Мірошниченко із Сєвєродонецька
Більше деталей можете переглянути у записі прямого ефіру нижче.
Читайте також: Винахідник із Збаража продає автомобіль-гігант задля допомоги ЗСУ (Відео)
Обговорення