Із серпня антибіотики продаватимуть лише за рецептом

Аптека // Фото: Файне місто

Із серпня цього року в Україні заборонять купувати в аптеках антибіотики без електронного рецепту. Про це пише “Файне місто” з посиланням на пресслужбу МОЗ.

Електронні рецепти на антибіотики – це перший етап запровадження електронного рецепту на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у вирішенні проблеми неконтрольованого вживання ліків.

Регулювання продажів антибіотиків шляхом введення електронного рецепту – одне з рішень, яке дозволить відстежувати дані щодо призначення та обсяги використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності, в результаті якої все більше й більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ звертають увагу на те, що нове правило почне діяти в межах перехідного періоду в медичних закладах, які працюють із електронною системою охорони здоров’я (ЕСЗ). Якщо заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт, не підключений до системи, лікар має виписати паперовий рецепт.

Як отримати рецепт

Електронний рецепт можна отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Придбати необхідні ліки за рецептом можна буде у будь-якій аптеці свого міста. Для цього достатньо пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення.

Тривалість затяжного перехідного періоду визначена до кінця року. Протягом цього періоду медичні та аптечні установи мають підготуватися до повноцінного переходу на продаж рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом, а саме обрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЄСЗ.

Читайте також: У Тернополі подорожчали ліки: що кажуть фармацевти (Відео)

Exit mobile version