Довгоочікувані канікули настали, тож діти будуть проводити багато часу на свіжому повітрі. Батькам потрібно знати про головні ризики влітку, як вберегти свою дитину від різноманітних захворювань і щасливо провести літо. Про загрози для дітей і як від них вберегтися – розповіли в ефірі студії “Файного міста” лікарі Тернопільської міської дитячої лікарні.
Як вберегтися від вірусних інфекцій?
- розповідає Олена Дронова – лікар-педіатр Тернопільської міської дитячої лікарні:
У літній період велика загроза вірусних інфекцій: ентеровірусної, ротавірусної, стоматиту. Ці захворювання віднесені в одну групу «брудних рук». Такі хвороби є небезпечними тому, що вони можуть розпочинатися як звичайний нежить. Віруси, які викликають ротавірусну інфекцію, розповсюджуються не тільки на слизовій ротоглотки і носоглотки, а й на слизовій шлунково-кишкового тракту. Тому починатися може з банального нежитю, але надалі можуть доєднуватися блювота, лихоманка, біль в животі, а закінчитися все може діареєю, яка є небезпечною для дітей. При найменших симптомах потрібно звертатися до лікаря. Стоматит є менш серйозним захворюванням, але дуже болючим. Дитина не може їсти, боляче навіть пити.
Щоб уникнути цих захворювань потрібно:
- Мити руки. Говорити з дитиною простими словами й пояснити їй, що руки потрібно мити часто, особливо перед їдою.
- Не годувати дитину під час прогулянки на вулиці.
- Ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте харчові продукти перед вживанням.
- Використовуйте чисту воду, якщо невпевнені у якості води – прокип’ятіть.
- Термічно обробляти продукти.
Як запобігти сонячним опікам?
- рекомендує Андрій Артемович- директор КНП Тернопільської міської дитячої лікарні».
Літнє сонце може бути не тільки ніжним, але і безжалісним до шкіри дитини. Для запобігання сонячним ударам, перегрівам, тепловим ударам потрібно дотримуватися питного режиму дитини. Розрахувати кількість води залежно від віку. Найкращий продукт для малечі – це відвар сушених фруктів або звичайна негазована вода.
Щоб запобігти сонячним опікам, потрібно придбати: лосьйон, молочко, крем. Звертати увагу, щоб це була дитяча серія, SPF має бути не менше 30. Засоби треба підібрати відповідно до віку дитини. Необхідно обов’язково покривати голову малюку й не перебувати з ним під прямими сонячними проміннями. Щоб правильно і безпечно для сина чи доньки обрати сонцезахисний засіб, бажано звернутися до свого сімейного лікаря.
І на останок: якщо у вашої дитини погіршилося самопочуття – звертайтеся за допомогою до медичного працівника. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я, попереджають лікарі.
Читайте також: Нові випадки Covid-19, холера у Маріуполі та ботулізм: як вберегтися від хвороб у війну мешканцям Тернопілля?
Автор: Сніжана Заверуха