Учні Тернопільської обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів не можуть отримати посвідчення водія. Кажуть, що їхня група взагалі не зареєстрована, заклад немає акредитації і вимагають повернути кошти за навчання. 1 червня учні та їхні батьки вийшли на протест. Близько години люди перебували біля автошколи, проте ніхто із керівництва до них не вийшов. Заклад зачинений на карантин, про що свідчило оголошення, розміщене на будівлі.
Скандальну ситуацію журналістам “Файного міста” прокоментували у Регіональному сервісному центрі МВС у Тернопільській області, куди автошколи звертаються з питань акредитації і переакредитації та директор Тернопільської обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів Галина Греськів.
Як повідомив головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю РСЦ МВС Василь Барановський, на сьогодні з 15 зареєстрованих у Тернополі автошкіл акредитацію або переакредитацію пройшли 13. Василь Миколайович зазначив, що заклад, навколо якого виник скандал, також подавав документи на переакредитацію, проте їх відправили на доопрацювання.
“У Тернополі є зареєстровано 15 автошкіл, 13 з яких на сьогодні вже отримали висновки про акредитацію та переакредитацію. Стосовно Тернопільської обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів, то заклад подавав документи на переакредитацію ще минулого року. У центрі розглянули пакет документів. Оскільки вони були оформлені неналежним чином, документи відправили на доопрацювання. На сьогодні зазначена автошкола повторно не зверталася з повним пакетом документів“, – розповів Василь Барановський.
Василь Барановський повідомив, що коли розпочався карантин, центр на певний час припинив роботу, проте швидко відновив. Так, засідання державної акредитаційної комісії відбулося вже кілька разів – 27 квітня, 25 травня і наступне 4 червня. Якщо автошкола надає повний пакет документів, вони оформлені належним чином, то комісія розгляне звернення та надасть висновок.
У Тернопільській обласній автомобільній школі Всеукраїнської спілки автомобілістів повідомили, що заклад досі перебуває на карантині. За словами директора Галини Греськів, документи на переакредитацію автошкола подала.
“Зараз автошкола перебуває ще на карантині – до 22 червня. Тільки вчора, 1 червня, почали відновлювати свою роботу. Після закінчення карантину, а це 22 червня, учнів чекають на продовження навчання. Документи на переакредитацію подавали минулого року і 17 березня 2020 року.
Галина Греськів каже, набір учнів на навчання розпочали у вересні-жовтні 2019 року. Станом на початок листопада була сформована група із 21 людини, розпочали організаційно-роз’яснювальні роботи. У цей же період закінчилась Акредитація.
“Ми розпочали набір учнів на навчання минулого року, у вересні-жовтні. При надходженні документів одразу відправлялася заявка на реєстрацію особи у сервісному центрі. Акредетація тоді ще діяла, строк її закінчився 13 листопада 2019 року. Заклад подав заяву на переакредитацію.
Проте, згідно Постанови Кабміну від 3 квітня 2019 року, такі повноваження, як акредетація та переакредетація навчальних закладів, які проводять оперативну підготовку та перепідготовку підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів забрана і мала бути передана на місця сервісно-реєстраційні центри. Ця постанова набрала чинності з 19 жовтня 2019 року. Згідно ж таки з наказом МВС, який я раніше показувала, сервісно-реєстраційні центри на місцях про даний вид підготовки, перепідготовки підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів для проходження переакредитації набули з 24 лютого 2020 року. Тобто, всі сервісно-реєстраційні центри в Україні набули цих повноважень з кінця лютого 2020 року.
Навчання не припинялося, оскільки продовження процесу – це звична практика серед навчальних закладів. Жодна з установ, – каже директор автошколи, – коли припиняється дія Акредитації, не припиняє навчання, а подає документи на переакредитацію. Учнів ми вносили в електронний реєстр, очікували підтвердження. Проте закінчилася Акредитація і цього року програма заблокувалася.”
Також директор повідомила, що відбулася перевірка матеріально-технічної бази автошколи.
“15 січня до нас приїхали, аби здійснити перевірку матеріально-технічного стану закладу. Цю перевірку ми не зобов’язані проходити, але проти її проходження не заперечували.
21 лютого ми отримали з сервісного центру повідомлення від 18.02.2020 року №31/19-683 “Про усунення невідповідностей”. Мова йде про 11 одиниць транспортного засобу, які мають свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу “старого” зразка. Зараз створена база даних, а ці транспортні засоби мають документи “старого зразка”, які треба оновити. Це для того, аби була можливість перевірити, чи дійсно транспорті засоби зареєстровані як такі, що використовують для навчання. Школі рекомендовано пройти повторну експертизу цих транспортних засобів.“
Після отримання повідомлення з сервісного центру в автошколі розпочали роботу над усуненням невідповідностей. Був виданий про заміну свідоцтв про реєстрацію 11-ти транспортних засобів, зареєстрованих на балансі школи. Окрім цього, 24 лютого заклад отримав погодження програми навчання.
Оскільки 12 березня на всій території України було запроваджено карантин, то, за словами Галини Греськів, закінчити усі роботи з проведення експертизи транспортних засобів та заміни зазначених документів не було можливим.
“Почався карантин, а процедура проходження експертизи тривала. Тут є багато різних нюансів. Відповідно, на сьогодні автошкола продовжує працювати над усуненням невідповідностей. Як тільки буде отримано нові свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів стосовно цих 11 одиниць техніки, ми подамо ці документи до сервісного центру. Але до 22 червня ми ще на карантині.
Після отримання нових свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, – каже директор Тернопільської обласної автомобільної школи Всеукраїнської спілки автомобілістів, – автошкола очікуватиме на дату засідання державної акредитаційної комісії РСЦ МВС. За словами Галини Греськів, відновити навчання учні зможуть після 22 червня.
“Після 22 червня учні можуть прийти і продовжити навчання, завершити його, скласти успішно внутрішній іспит, отримати свідоцтво про закінчення навчання. Після цього звернутися у сервісно-реєстраційні центри для складання іспитів і отримання посвідчення водія. Хто ж не хоче чекати до цього часу, може написати заяву на повернення коштів. Про суму повернення, в повному обсязі чи ні, поки що сказати нічого не можу. Тут потрібне відповідне погодження. Стосовно реєстрації учня в елетронній базі, то ці питання також будуть вирішені. Навчальний заклад ліцензований, атестований”, – каже Галина Орестівна.
Зазначимо, аби учень міг скласти іспит у сервісному центрі, він має бути зареєстрований в електронній базі даних як такий, що пройшов навчання та курс з підготовки водія.
“Сервісний центр нікому не відмовляє у складанні іспиту. Але для цього учень має прийти та принести свідоцтво про те, що закінчив навчання та пройшов курс з підготовки водія в автошколі, видане згідно з чинним законодавством. Зараз воно йде в електронному варіанті. Ми вводимо прізвище людини в електронній базі даних та перевіряємо інформацію. Якщо такий учень є – він складає іспит, якщо ні – то це неможливо. Реєструє учнів в цій базі автошкола ще перед початком занять. Сервісний центр цього не робить, це робить автошкола, – пояснює Головний спеціаліст зв’язків з громадськістю РСЦ МВС Василь Барановський.
Обговорення