В Україні триває вакцинальна кампанія проти COVID-19, спрямована на подолання епідемії коронавірусу серед населення. Вакцинація для громадян є безоплатною, адже вакцини оплачені з державного бюджету або ж закуплені за кошти міжнародних донорів. Оплачується також робота медичних працівників, задіяних у процесі вакцинації. Для цього медичний заклад має мати укладений відповідний договір із Національною службою здоров’я.
У Програмі медичних гарантій-2021 передбачений окремий пакет вакцинації проти COVID-19, а бюджет на вакцинацію становить 1,5 млрд грн.
Як повідомили днями під час пресбрифінгу НСЗУ, всього з початку вакцинальної кампанії від коронавірусу Національна служба здоров’я виплатила понад 397 млн грн за проведення щеплення. Цю суму отримали 1174 медичних заклади, які мають договори з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19.
Серед 1174-ох медичних закладів найбільшу виплату отримав Тернопільський центр первинної медико-санітарної допомоги – понад 3 мільйони 100 тисяч гривень.
Зважаючи на те, що медики отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб (25 грн — за першу дозу введеної вакцини і 60 грн — за другу). Такі дані свідчать, що Тернопіль – серед лідерів з вакцинації від ковіду в Україні, – зазначають у Тернопільській міській раді.
Вакцинацію проводять як мобільні команди, так і медики, які безпосередньо працюють в пунктах щеплень і центрах вакцинації.
Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладу. За умови, що медичні записи внесені без помилок.
Нагадаємо, зробити щеплення проти COVID-19 у Тернополі можна щоденно у шести стаціонарних центрах масової вакцинації, а також у тимчасових пункатах щеплень, розгорнутих на території залізничного та автомобільного вокзалів Тернополя.
Читайте також: У Тернополі охочі вакцинуватися утворили кількаметрові черги (Наживо/Відео)