На Тернопільщині погіршується ситуація щодо захворювання на Covid-19. Щодня медики фіксують по кілька сотень нових хворих на коронавірус. На жаль, є й летальні випадки. Фахівці стверджують, уникнути інфікування коронавірусною інфекцією не вдасться нікому. Далі – у матеріалі.
За минулу добу, 17 жовтня, в Тернопільській області виявлено 286 нових випадів коронавірусної хвороби COVID-19. Не змогли подолати хворобу 8 пацієнтів, серед померлих двоє 40-річних тернополян. За словами професора кафедри інфекційних хвороб Тернопільського національного медичного університету Василя Копчі, найактивнішим на сьогодні є штам “Дельта”, вік хворих молодшає, а смертність серед пацієнтів зросла на 22 відсотки.
“Клінічні особливості у штаму “Дельта” дещо вирізняються. Зокрема, вірусне навантаження (концентрація вірусу у крові) у таких людей більше як у тисячу разів вища, ніж у хворих, інфікованих первинним китайським штамом. Це означає, що такі хворі є більш активними розповсюджувачами цієї інфекції. До прикладу, якщо людина інфікована класичним штамом, здатна інфікувати в середньому двох людей, то хворих на штам “Дельта” – 6-8-х осіб. Частіше стали хворіти діти. Треба визнати й те, що смертні випадки все частіше реєструються серед молодих людей.
Зараз за показниками заповненості ліжкомісць ми наближаємося до показників минулого року. Думаю, що зовсім скоро, ймовірно, потрібно буде розгортати додаткові місця. Це дуже проблемно з огляду на те, що існують й інші хвороби”, – каже Василь Копча.
На сьогодні українці вже добре знайомі з Covid-19 та “Дельта”. Щодо подальшої мутації коронавірусу та щоразу більшої його агресивності, то Василь Копча зазначив, понад іншими штамами вірусу пануватиме той штам, котрий максимально адаптується до середовища. Окрім цього, на думку професора, уникнути інфекції не вдасться нікому, перехворіють усі.
“Закономірність будь-якого інфекційного процесу зводиться до того, що перевагу отримує той штам збудника, який на конкретний момент більш адаптований до мінливих умов довкілля. Ніякий збудник не зацікавлений у загибелі свого господаря. Адже із загибеллю хазяїна гине і він, його нащадки. Для нього вигідно було б, аби людина залишалася живою, була соціально-активною, працювала і водночас буде розповсюджувати збудника активніше.
Я не беруся прогнозувати, але очевидно, що все таки слід очікувати, що з часом епідемічний процес може посилюватися, але ступінь важкості хвороби – знижуватися. Люди переноситимуть захворювання легше, принаймні так би воно мало теоретично бути. Але за рахунок того, що хвороба протікатиме легше, хворітиме більша кількість людей. Уникнути інфікування, це можу сказати абсолютно точно, не вдасться нікому”, – пояснює Василь Копча.
Читайте також: “Ми не можемо допустити дискредитацію вакцинальної компанії шляхом появи фальшивих Covid-сертифікатів”, – Віктор Ляшко (Відео)