У Тернополі декілька років поспіль працює нова форма сімейного виховання – патронатна сім’я. Основним її завданням є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі, мати належні і комфортні умови для життя, освіти, охорони здоров’я та соціального захисту. Що таке патронат і хто може стати патронатним вихователем – у матеріалі.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
Однак, патронатним вихователем не може бути особа, зазначена у статті 212 Сімейного кодексу України.
Обов’язки патронатного вихователя:
- забезпечення дитини житлом, одягом, харчуванням тощо;
- створення дитині умов для навчання, фізичного та духовного розвитку;
- співпраця з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, що визначений органом опіки та піклування;
- забезпечення надання чи доступ до послуг, які визначені у договорі про патронат над дитиною;
- сприяння контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.
Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?
Покинуті/знайдені діти; діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; діти, чиї батьки пропали безвісти; діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю; діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами. Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.
Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Які гарантії дає держава для патронатних вихователів?
- Грошове забезпечення у розмірі п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.
- На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів.
За детальною інформацією звертайтесь:
- у Тернопільський міський центр соціальних служб за адресою вул. Медова, 3 або за телефонами: (0352)23-55-92, +38 (098) 174 77 41.
- в управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради за адресою: бульв. Т. Шевченка, 1 або за телефонами: +38(098) 1807131, +38(098) 1807130.
Читайте також: “Ми не можемо допустити дискредитацію вакцинальної компанії шляхом появи фальшивих Covid-сертифікатів”, – Віктор Ляшко (Відео)
Обговорення