У червер, 23 вересня, у Львівській лікарні швидкої допомоги вперше в Україні здійснили трансплантацію легень чоловікові та першу трансплантацію серця дитині. Про це пише Інститут серця МОЗ України.
Одразу дві унікальні для нашої країни операції відбулись у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова. Також трансплантували дві нирки і печінку – із серцем і легенями п’ять органів за один день та від одного донора. Ним став 54-річний чоловік, який помер унаслідок інсульту. Згоду дала його дружина.
Легені отримав 56-річний львів’янин. Він понад десять років мав хронічну хворобу легень. Без нових легень він прожив би не більше кількох місяців.
Трансплантацію виконали кардіохірурги: Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король з допомогою польських колег.
Серце пересадили 13-річному хлопцеві з Волині із села Зарудці. Останній місяць дитина була в реанімації. Стан хлопця був критичним і рахунок йшов на дні.
Пересадку серця здійснювали Борис Тодуров, Гаврил Ковтун та Віталій Петров.
Трансплантація легень і трансплантація серця дітям відтепер можлива і в Україні. Це ще один величезний крок на шляху до трансплантаційної незалежності.
Вчорашній вечір в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова подарував не одне життя — відбулася ще перша в Україні трансплантація легень. Крім того, пересаджено дві нирки, печінку, а днями планується пересадка рогівки. Операції виконані фахівцями Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на чолі з директором Олегом Самчуком. Працювали разом з командами зі Львова, Києва та Польщі, – йдеться у повідомленні.
Наступного дня, у п’ятницю, 24 вересня, стан пацієнтів задовільний. Лікарі продовжують мультидисциплінарне спостереження за пацієнтами після пересадки.
Друга доба після трансплантації.
Дякувати Богу, усі п‘ятеро пацієнтів – серце, легені, нирки і печінка – стабільні.
Біля них цілодобово команди наших найкращих спеціалістів. Адже важливо не лише пересадити орган, а й зробити так, щоб пацієнт здоровим поїхав додому. І ми над цим посилено працюємо, – пише директор лікарні Олег Самчук на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук”.
Відтепер в Україні трансплантація легень та трансплантація серця дитині — можлива. Це великий крок на шляху до цивілізованої та незалежної трансплантології. Він дає можливість українцям почуватись захищеними в рідній країні та отримувати шанс на довге та щасливе життя.
Це хвилююча подія, адже Україна довго йшла до неї. 20 років тому Borys Todurov, завдяки неймовірній енергії та вірі у свою справу, виконав ПЕРШУ в Україні трансплантацію серця. 20 років поспіль серця сотень українців не отримували жодного шансу на життя — посмертної трансплантації Україні не існувало.
Завдяки титанічній роботі та професійній наполегливості Oleg Samchuk та Бориса Тодурова, фахівців світового рівня, 2019 року українська трансплантологія отримала шанс на нове життя. І дихає на повні груди!, – йдеться у дописі Інституту серця МОЗ України.
Читайте також: В Тернополі вперше здійснили операцію на хребті особливою фіксацією і врятували 65-річну жінку