В Україні з 1 жовтня вступає в силу закон про відповідальність за перевищення дозволеної норми вантажів. Про це повідомляє пресслужба Укравтодору.
Закон запроваджує адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- й кінозйомки, відеозапису, серед іншого, в автоматичному режимі. А це, своєю чергою, допоможе зберегти від руйнування дороги, покращить безпеку дорожнього руху та сприятиме зменшенню кількості ДТП, – прогнозують в агентстві.
Водіїв штрафуватимуть за невиконання вимог про зупинку, внесення недостовірних даних про масу і габарити вантажу тощо. Штрафи нараховуватимуть автоматично на основі інформації з майданчиків зважування-в-русі (WiM-комплексів). Їх почали встановлювати з 2020 році зі стартом програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». До кінця 2021 року мережу комплексів планують розширити до 102 одиниць.
Як працює система WiM?
На ділянках дороги в верхньому шарі покриття або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів встановлюють обладнання, яке в кількох точках вимірює масу, навантаження на кожну вісь і їхню кількість, навантаження на кожне колесо. Також автоматично зчитується швидкість руху і номерний знак. У випадку виявлення порушень формується штраф. При тому людський фактор повністю відсутній. Фіксація руху здійснюється цілодобово у режимі реального часу
Мережа таких WiM-комплексів допоможе знизити кількість перенавантаженого транспорту, який розбиває дороги і зменшує термін експлуатації навіть сучасних трас, відремонтованих за європейськими нормами.
Система WiM – ефективний інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм, на сьогодні вона працює в тестовому режимі, а усі дані з доріг передаються до Укртрансбезпеки, – пояснює Укравтодор.
Шрафи за перевищення ваги вантажу
Згідно закону, за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу накладають штрафи:
- від 5 відсотків до 10 відсотків включно – штраф у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- понад 10 відсотків, але не більше 20 відсотків – штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
- понад 20 відсотків, але не більше 30 відсотків – штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
- понад 30 відсотків – штраф у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Де на Тернопільщині є система WiM?
Як повідомляє “Суспільне Тернопіль”, ваги для вантажних автомобівів встановили ще в грудні минулого року в селищі Дружба Теребовлянського району. Решту двоє ваг вбудують на межі Рівненської і Тернопільської областей, і на 191 кілометрі дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Знам’янка.
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області раніше інформувала, що таку систему встановили на трасі М-30 Стрий-Ізварине, між селами Лісники та Куряни, що на Бережанщині.
Додаємо, що цього року за програмою президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» в Україні мають відремонтувати і побудувати 4,5 тисячі км доріг державного значення і 2 тисячі місцевих доріг, а також 245 мостів.
Читайте також: Зарплати, стипендії, армія, будівництво: Уряд затвердив держбюджет на 2022 рік
Обговорення