“COVID-19 – це серйозно. І якщо я в своєму віці почуваю себе погано, то що можуть відчувати люди старшого віку чи з хронічними захворюваннями?! Задумайтесь!”, – написала у своєму пості у мережі Фейсбук Alisa Hrishchenko. Жінка працює в ОКУ Чернівецькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медичних катастроф. На власному досвіді медик розповіла, як вірус впливає на організм людини та закликала людей дотримуватися карантину. Мовляв, українці навіть не уявляють, з чим мають справу.
“Особисто я, як і більшість молоді, сподівалась, що мені коронавірус не загрожує. Але завжди дотримувалась гігієни. Хоч як медик, розуміла, що все одно в групі ризику.. Найменша область України з найбільшою кількістю хворих! І все більше хворих серед медиків..Тепер і я…
ТАК, Я ЛІКАР І У МЕНЕ КОРОНАВІРУС. Вже з особистого досвіду–це не просто застуда…деталі певно не писатиму. Скажу лише, що COVID-19–ЦЕ СЕРЙОЗНО. І якщо я, в своєму віці, почуваю себе погано,то що можуть відчувати люди старшого віку чи з хронічними захворюваннями?! Задумайтесь!
Писати про це публічно, повірте, нелегко, але пишу щоб мене почули, щоб почули медиків! Ми свідомо ризикуємо собою, працюємо на межі можливостей..а хворих все більше! Місць в лікарнях Чернівців ВЖЕ НЕ ВИСТАЧАЄ! Бо дослухаються не всі! Зрозумійте, ПОСИДІТИ ВДОМА ЛЕГШЕ НІЖ ХВОРІТИ! Хворих вже тисячі. Ті хто залишається вдома, носить маски, зберігає дистанцію в магазинах чи аптеках не “перелякані”, навпаки, це люди, які розуміють ситуацію, і цінують своє здоров’я! Дякуємо вам! Карантин це важко, але потерпіть ще трохи…
Окремо звертаюсь до людей, особливо молоді, які їздять на пікніки, в гості…Не робіть цього. Ви не усвідомлюєте з чим “граєтесь…”, – написала у своєму пості медик з Чернівців.
Підтримати медичних працівників у цей нелегкий час українців закликає й World Health Organization Ukraine та МОЗ України. Людей просять дотримуватися заходів безпеки та дистанції навіть після послаблення карантину.
“Медичні працівники опинились на передовій боротьби з коронавірусною інфекцією. Вони цілодобово та безупинно борються за життя кожного хворого на COVID-19. Ми майже не бачимо їхніх поглядів за захисними окулярами. Але самі медики бачать усе: тривогу в очікуванні діагнозу, переживання рідних, біль. На їхніх плечах лежить відповідальність за мільйони життів”, – йдеться у повідомленні.