20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Українці вшановують пам’ять Героїв, які захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України віддали найдорожче ‒ життя. Саме цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею» Серед загиблих Героїв – шість уродженців Тернопільщини.
Олександр Капінос
Олександр Капінос народився 10 березня 1984 року у селі Дунаїв Кремнецького району. Герой Небесної Сотні Олександр Капінос отримав поранення в голову ввечері 18-го лютого під час оборони Майдану від силовиків. Це сталося на перехресті вулиць Хрещатик та Інститутська. Переніс важку операцію. Проте, на жаль, серце Героя не витримало і зупинилося 19 лютого 2014 року. 10 березня Олександру мало б виповнитися 30 років. Після перемоги Єврореволюції він збирався одружитися.
Ігор Костенко
Ігор Костенко народився 31 грудня 1991 року у селі Зубрець Бучацького району. Загинув 20 лютого 2014 року. Пострілом у серце з вогнепальної зброї його застрелив снайпер. Героя Небесної сотні знайшли біля Жовтневого палацу на вулиці Інститутській. До Києва Ігор приїхав 19 лютого разом з товаришами й одразу вирушив на Майдан. До ранку допомагав будувати барикади, був на передовій. В ту ніч поранили його друга. Поки хлопцю надавали першу медичну допомогу, Ігор повернувся на барикади.
Василь Мойсей
Василь Мойсей народився 27 березня 1992 р. в с. Зубрець Чортківського району. Загинув 20 лютого 2014 року. У груди юнака поцілила куля снайпера. Не врятував хлопця й цивільний бронежилет — від отриманих травм Василь помер у лікарні. Василь на Майдан завжди їздив з найкращим другом Степаном Стецьковичем. Разом із ним поспіхом записалися у Волинську січ — це 35 штурмова резервна сотня Майдану, яка завжди була на передовій. Василь взяв псевдонім Крук.
Назар Войтович
Назар Войтович народився 2 червня 1996 року у селі Травневе Збаразького району. Назар Войтович — наймолодший Герой Небесної сотні. Увечері 19 лютого він вирушив до Києва. То була його перша й остання поїздка. Хлопець пробув на Майдані близько трьох годин. Зранку 20 лютого 2014 року в розпал кривавих подій на Інститутській його застрелив снайпер. Батьки втратили єдину дитину.
Тарас Слободян
Тарас Слободян народився 10 грудня 1982 року у Тернополі. Перебував на Майдані, проте потім безслідно зник. Точної дати смерті встановити не вдалося. Відомо лише, що це сталося в грудні 2013 року. Закатоване тіло тернополянина знайшли у березні 2014-го в лісі на Сумщині.
Устим Голоднюк
Устим Голоднюк народився 12 серпня 1994 року у Збаражі. 18 лютого Устим разом зі своєю сотнею пішов на мирний протест в Маріїнський парк. Стояв у першому ряду оточення. Близько 14-ї години в Маріїнці почалися сутички. Устим розповідав друзям, що в якийсь момент він озирнувся і не побачив нікого позаду. У цей час його наздогнав і почав сильно бити Беркут. Якимось дивом його відбила група майданівців. О 20-й годині 18 лютого почався штурм Майдану. Бої тривали до восьмої ранку наступного дня. 20 лютого мітингувальники пішли в наступ. Того ж дня куля снайпера влучила Устимові в голову. За розповідями очевидців, смертельне поранення він отримав, коли намагався відтягнути пораненого. В руках у нього був металевий щит і бинт.
Читайте також: Тернопільщина вшановує пам’ять Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса