Середа, 8 Квітня
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ

РАДІО

  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
  • ІНТЕРВ’Ю
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ
  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
  • ІНТЕРВ’Ю
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
ФАЙНЕ МІСТО ТЕРНОПІЛЬ
Нічого не знайдено
Переглянути усі результати

Головна » Новини » Хакер з Тернопільщини розробив сервіс, від атак якого постраждали фінустанови 11 країн світу

Хакер з Тернопільщини розробив сервіс, від атак якого постраждали фінустанови 11 країн світу

Lyuda Lyuda
05.02.2021
в Новини
Share on FacebookShare on Twitter

Хакер з Тернопільщини розробив один з найбільших у світі фішингових сервісів, від атак якого постраждали фінансові установи 11 країн світу. Чоловіка затримали. Збитки сягають десятки мільйонів доларів США.

За результатами міжнародної спецоперації Офісом Генерального прокурора спільно з працівниками Департаменту кіберполіції Національної поліції України та Головним слідчим управлінням Національної поліції, а також правоохоронцями Сполучених Штатів Америки та Австралії припинено діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн.

За даними слідства, хакер з Тернопільщини розробив фішинговий пакет і спеціальну адміністративну панель до нього, які були націлені на вебресурси банків та їхніх клієнтів. Адмінпанель дозволяла контролювати облікові записи користувачів, які зареєструвалися на скомпрометованих ресурсах та вводили свої платіжні дані, які в подальшому отримували хакери. Для демонстрації функціоналу та продажу своїх розробок він створив власний інтернет-магазин у мережі DarkNet.

Встановлено, що від фішингових атак постраждали фінансові установи Австралії, Іспанії, США, Італії, Чилі, Нідерландів, Мексики, Франції, Швейцарії, Німеччини та Великобританії. За попередніми даними, збитки сягають десятків мільйонів доларів. За результатами аналізу іноземних правоохоронців, понад 50% усіх фішингових атак у 2019 році в Австралії було здійснено саме завдяки розробці тернопільського хакера.

Правоохоронцями проведено п’ять санкціонованих обшуків на території Тернопільської області, під час яких вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та жорсткі диски.

В результаті огляду вилученої комп’ютерної техніки встановлено більше 200 активних покупців шкідливого програмного забезпечення. За попередніми даними, хакер не лише збував свою продукцію клієнтам з усього світу, а й надавав технічну підтримку під час здійснення фішингових атак. Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантові про підозру.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, а також створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збуту (ч. 2 ст. 361, ч. 2. ст. 361-1 КК України).

Читайте також: У Тернополі викрили наркобізнес: вилучено товару майже на мільйон гривень (Фото/Відео)

Мітки: поліціяТернопільТернопільщина

Обговорення

Plugin Install : Widget Tab Post needs JNews - View Counter to be installed
  • Популярне
  • Коментарі
  • Останнє

Чи можна стати держслужбовцем без військового досвіду: Рада внесла уточнення

02.04.2026

Як бренд ФК «Нива», вболівальники і міська влада Тернополя стали заручниками у «не футбольній» грі львівських «інвесторів» . Факт за фактом.

07.04.2026

У Тернополі перенесено робочий день з 13 на 25 квітня

08.04.2026

“Ми 15 років тебе чекали. Ти не будеш ходити по землі”: батьки загиблих у ДТП дівчат вимагають для тернополянина довічного ув’язнення (Відео)

01.07.2021

У Гримайлові ліквідували дев’ять стихійних звалищ

08.04.2026

Тернополян закликають зібрати великодні гостинці для військових

08.04.2026

У Тернополі чоловік потрапив до лікарні з переломом ноги: поліція з’ясовує обставини

08.04.2026

У Тернополі розглянули петицію щодо реставрації вілли Вітошинських

08.04.2026

Останні новини

У Гримайлові ліквідували дев’ять стихійних звалищ

08.04.2026

Тернополян закликають зібрати великодні гостинці для військових

08.04.2026

Категорії

  • Бізнес
  • Економіка
  • Інтерв'ю
  • Історії
  • Кримінал
  • Культура
  • Місто
  • Наживо
  • Новини
  • Освіта
  • Політика
  • Реклама
  • Спорт
  • УКРАЇНА І СВІТ

Навігація сайту

  • Головна
  • Контакти

Медійна/Новинна компанія
м. Тернопіль

© 2020 Fainemisto

Нічого не знайдено
Переглянути усі результати
  • ГОЛОВНА
  • НАЖИВО
  • НОВИНИ
    • ОСВІТА
    • КУЛЬТУРА
    • БІЗНЕС
    • КРИМІНАЛ
  • ІНТЕР’ВЮ
  • Радіо Файне Місто
  • МІСТО
  • УКРАЇНА І СВІТ

© 2020 Fainemisto

Go to mobile version