Ціну на газ для населення знижено на 30%

13 січня на нараді під керівництвом Президента України Володимира Зеленського досягнуто рішення про запровадження державного регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону. Пропонована вартість блакитного палива – на рівні 6,99 грн за куб. м.

За словами прем’єра Дениса Шмигаля, це означає зниження в платіжках людей на понад 30%. Втім, як зазначив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, ціна на газ зменшиться аж в лютому. Про це він сказав на засіданні уряду.

«Пропонується запровадити в Україні для всіх побутових споживачів державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону. Пропонована ціна – на рівні 6,99 грн за куб. м. На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі. Якщо нічого не робити, то вже в наступному місяці ціна на газ для побутових споживачів може зрости до 12 і більше гривень.Тому даю доручення Міненерго, Мінекономіки, Мінюстиції, іншим профільним міністерствам та центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проєкт постанови Кабміну про запровадження державного регулювання ціни на газ на період карантину з метою захисту побутових споживачів від надмірного зростання».

Також прем’єр згадав питання тарифів про розподіл газу. За його словами, НКРЕКП починає перевірку усіх газопостачальників, які мають найвищі тарифи.

«Окрім цього, є низка рішень по цінах за розподіл газу – так звана абонплата. Також ми опрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – проситимемо про прийняття відповідного законопроекту і зниження ціни в галузі розподілу газу і зменшення цієї абонплати», – додав Шмигаль.

За словами в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.

«Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень», – пояснив Вітренко.

Читайте також: На Тернопільщині відбулися тарифні протести проти здорожчання ціни на газ (Відео)

Exit mobile version