Використовуючи програмний РРО, будь-яких додаткових витрат підприємець не нестиме

РРО – це програмне забезпечення, встановлене на будь-який гаджет. Для його використання не потрібно ні бухгалтера, ні ІТ-шника, як це стверджують опоненти РРО, вигадуючи нові страшилки для малого бізнесу. Про це розповіла заступник Міністра фінансів Світлана Воробей у колонці для «Економічної правди».

«Використовуючи програмний РРО, будь-яких додаткових витрат підприємець нести не буде. Більше того, використання ПРРО передбачає майже повне скасування обтяжливих обов’язків, що супроводжують застосування класичних РРО.

Що ж до підвищеного тиску податківців у зв’язку із впровадженням РРО, то і тут все просто. Якщо немає зайвих обов’язків, то й не буде помилок, а від так і підстав для тиску. До речі, наразі діє мораторій на перевірки застосування РРО», – наголосила пані Воробей.

Вона нагадала, що за чотири місяці після впровадження ПРРО, можна впевнено стверджувати про успішність цього продукту. Новий сервіс користується попитом у підприємців, про що свідчить хоча б те, що станом на 30 листопада більше ніж 3 тис. підприємців вже обрали переваги безкоштовного програмного додатку та зареєстрували 54,4 тис. ПРРО, за допомогою яких фіскалізовано майже 80 млн чеків. В середньому це дещо більше 1 млн чеків за добу і з кожним днем їх кількість зростає. Наразі продовжується робота над створенням нових навчальних посібників та програм для тих, хто хоче навчитись працювати з ПРРО.

«Чи стане розширення сфери застосування РРО причиною закриття легального бізнесу та переходу в тінь? Можу сказати, що хто хотів працювати в тіні, той працює і зараз, але з розширенням застосування РРО це буде робити все важче і важче. Відтак легальному бізнесу буде працювати легше, оскільки конкурувати з тими, хто не платить податків «білому» бізнесу дуже важко», – запевнила заступник Міністра фінансів Світлана Воробей.

Читайте також: Верховна Рада відтермінувала введення касових апаратів для ФОПів до 2022 року

Exit mobile version