Верховна Рада відтермінувала введення касових апаратів для ФОПів до 2022 року

Фото: мережа Інтернет

Верховна Рада України проголосувала за відтермінування введення касових апаратів (РРО) для ФОПів до 1 січня 2022 року. Але не для всіх. Відповідний закон ухвалили на засіданні ВР у вівторок, 1 грудня.

Законопроєкт №4439-д, ініціатором якого став президент України Володимир Зеленський, підтримали 319 депутатів.

Зокрема цим законом відклали обов’язкове використання касових апаратів із 1 квітня 2021 року до 1 січня 2022 року для ФОПів другої-четвертої груп, які сплачують єдиний податок.

Також президентський закон має скасувати штрафи за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів у РРО.

Водночас ще на рік, до 1 січня 2022 року, для ФОПів продовжили використання знижених штрафів за умови порушення окремих вимог використання касових апаратів.

Однак касові апарати все ж будуть необхідні для підприємців, які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарські засоби й вироби медичного призначення.

Крім того, ФОПи, які надають посередницькі послуги з нерухомості (купівля, продаж, оренда, оцінка), а також виробляють, постачають, продають дорогоцінні вироби, також мають використовувати РРО.

Касові апарати для малого бізнесу

Закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування і послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі 17 жовтня підписав президент Володимир Зеленський.

Ці закони запроваджують обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, які працюють у галузях торгівлі та харчування. Також таким ФОПам й іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів — додатки на смартфони, планшети та комп’ютери.

У листопаді депутати хотіли відкласти введення в Україні обов’язкових касових апаратів для ФОПів. Зазначали, що через пандемію малий і середній бізнес страждає. Однак 17 листопада голосування в Раді провалили. «За» проголосували лише 17 депутатів.

Читайте також: У Києві дві сотні підприємців Тернопільщини пікетують Верховну Раду

Exit mobile version