Кількість смертей буде збільшуватись, якщо українці масово порушуватимуть карантин, – епідеміологи

Сьогодні 50 день карантину, чимало людей нехтують обмежувальними заходами: гуляють містом, не носять масок, відвідують родичів. Напередодні вихідних епідеміологи застерігають – такі порушення правил карантину не допустимі та можуть призвести до великої кількості смертей.

Станом на 30 квітня на Тернопільщині 14 летальних випадків. В Україні 261 людина померла від коронавірусу. За останню добу – 11 летальних випадків. Майже у всіх жертв нового вірусу були супутні хвороби.

Рекомендації щодо поховання інфікованих новим типом коронавірусу Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило лише 8 квітня, хоча сам документ підписаний ще 27 березня.

Отож, контактувати безпосередньо із тілом потрібно в захисному одязі, респіраторі, рукавицях та окулярах. Тіло мають обробити дезінфекційним засобом й вкласти до герметичного мішка. Ховати небіжчика можна лише у щільно закритій труні, а на похоронної церемонії можуть бути присутніми щонайбільше – десять людей.

Під час церемонії вкрай важливо дотримуватися елементарних правил, кажуть лікарі. Одягати маски, тримати дистанцію, не торкатися обличчя, відмовитися від рукостискань – тут уже боятися треба живих. Адже після смерті, коли людина перестає дихати, з її легень більше не виділяється мокротиння, наповнене вірусами. Мікроорганізми, законсервовані всередині тіла, згодом гинуть.

У Тернополі дотримуються розпорядження головного санітарного лікаря України: тіла померлих від коронавірусу дезінфікують, поміщають в герметичний пакет, а вже потім – у труну.

Exit mobile version