Українці вимагають скасувати “карантин вихідного дня” – за 3 дні петиція набрала 26 тисяч підписів

Фото: мережа Інтернет

“Ні карантину вихідного дня! Ні обмеженням в здійсненні підприємницької діяльності!” – петиція про скасування додаткових обмежень, які 11 листопада запровадив Кабінет міністрів, набрала понад 25 тисяч підписів. Тепер її має розглянути президент України Володимир Зеленський.

У петиції зазначається, що рішення уряду суперечить деяким положенням Конституції України та «матиме катастрофічні наслідки для економіки і соціокультурного життя».

Петиція з’явилась на сайті президента ще 10 листопада, за день до прийняття рішення Кабміном. У документі вимагали не вводити в дію «карантин вихідного дня», а в разі його введення скасувати.

Підписанти вимагають скасувати у містах заборону на здійснення підприємницької діяльності як в цілому, так і з обмеженням часу. Також у документі вказують про вимогу проводити консультації з громадськістю та представниками бізнесу кожного разу та з усіх питань щодо карантину.

“…
1. Впровадження «більш жорстких обмежень» у вихідні дні за словами міністра «може в тій чи іншій мірі стримувати розповсюдження вірусів», однак такі обмеження жодним чином НЕ ВПЛИВАЮТЬ на динаміку розповсюдження хвороби.
2. Введення карантину вихідного дня, у випадку затвердження Урядом, матиме КАТАСТРОФІЧНІ НАСЛІДКИ для економіки і соціокультурного життя українського суспільства, спричинить повну втрату прибутків, призведе бізнес до нерентабельності і закриття, з наступними наслідками:
• Масове звільнення десятків тисяч працівників, зокрема серед незахищених верств населення, жінок та молоді без джерел фінансування;
• Збільшення видатків Державного бюджету України і Державної служби зайнятості;
• Неможливість виконання своїх зобов’язань юридичними і фізичними особами -підприємцями, в тому числі щодо сплати орендних платежів, розрахунків з постачальниками товарів та послуг;
• Вкрай негативний вплив на ринок комерційної нерухомості;
• Значне зростання ризиків для банківського сектору через неможливість бізнесу і населення обслуговувати кредитні зобов’язання;
• Критичне зменшення податкових надходження до бюджетів усіх рівнів;
• Зупинення туристичних потоків і гальмування культурного, спортивного розвитку населення;
• Загострення соціальної кризи, що призведе до масштабного колапсу.
3. В Києві вже зараз введені обмеження роботи для закладів громадського харчування та розважальних закладів після 22:00, що вже зараз призвело до наслідків , зазначених вище, зокрема втрати прибутків, звільнення працівників, несвоєчасної сплати податків, збільшення звернень до Державної служби зайнятості та ін.

Враховуючи вищезазначене громадськість, представники бізнесу та експерти ринку висловлюють КАТЕГОРИЧНИЙ ПРОТЕСТ ініціативі введення «карантину вихідного дня» ТА ВИМАГАЮТЬ:

1. Не вводити в дію карантин вихідного дня, а в разі його введення скасувати!

2. Скасувати в Києві та інших містах, центрах України заборону на здійснення підприємницької діяльності як в цілому так і з обмеженням часу.

3. При прийнятті законодавчих та нормативних актів суворо дотримуватись Конституційних гарантій на підприємницьку діяльність, працю, соціальний захист та гарантій на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади.

4. Проводити консультації з громадськістю та представниками бізнесу кожного разу та з усіх питань щодо формування та реалізації державної політики згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.2010, зокрема щодо встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів, врахування органами виконавчої влади у своїй роботі пропозицій громадськості та бізнесу для розв’язання суспільно значущих проблем, – йдеться у петиції.

Станом на 14 листопада петиція «Ні карантину вихідного дня! Ні обмеженням в здійсненні підприємницької діяльності!» набрала 26 476 підписів з 25 тисяч необхідних та має ще 89 днів для «добирання голосів».

Читайте також: У Тернополі не буде карантину вихідного дня (Відео) 

Exit mobile version