Відбулася зворушлива зустріч першого українського неродинного донора кісткового мозку та пацієнта, якому трансплантація врятувала життя.
Про це пише Файне місто з посиланням на Український центр трансплант-координації.
Історія почалася три роки тому, коли 18-річному Олегу з Павлограда діагностували апластичну анемію. Єдиним шансом на одужання стала трансплантація кісткового мозку, однак сумісного донора серед рідних не знайшли.
Через Український реєстр донорів кісткового мозку було знайдено повністю сумісного донора з України. Ним виявився тернополянин Роман Куць — один із засновників реєстру, який створив його у 2018 році разом із дружиною після власного досвіду лікування.

Після успішної трансплантації та завершення періоду конфіденційності, передбаченого міжнародними правилами, донор і реципієнт змогли особисто зустрітися.
Сьогодні Олег завершує навчання в університеті та повернувся до повноцінного життя. Історія стала прикладом того, як українці рятують життя одне одному завдяки донорству кісткового мозку.



Обговорення