СБУ викрила схему продажу немовлят за кордон: «дитина під ключ» коштувала 60 тисяч доларів. Механізм існував начебто у межах програми сурогатного материнства. До складу злочинної групи входили мешканці Київської та Харківської областей, у тому числі керівники одного зі столичних центрів репродуктивної медицини. Зловмисникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу, тривають слідчо-оперативні дії для встановлення причетності учасників схеми до торгівлі людьми.
Служба безпеки України у Харківській області викрила міжрегіональну групу зловмисників на чолі зі столичними репродуктологами. Ділки налагодили схему «постачання» іноземцям немовлят начебто у межах програми сурогатного материнства.
«Власна» дитина з повним пакетом підроблених офіційних документів обходилася замовникові у 60 тис. доларів.
За матеріалами СБУ, до складу організованої групи входили мешканці Київської та Харківської областей, у тому числі керівники одного зі столичних центрів репродуктивної медицини.
Зловмисники допомагали іноземцям оформити фіктивний шлюб з громадянками України. Згодом «свої» медики офіційно засвідчували «безпліддя» дружини. А це ‒ підстава для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій.
Далі – пошук кандидатки на сурогатне материнство. Як тільки жінка народжувала дитину, фіктивний шлюб розривали. І іноземець формально отримував право на вивезення дитини за кордон.
Окрім іншого, у межах проведених експертиз, СБУ задокументувала факт недбалого ставлення медичних працівників центру до своїх обов’язків. Це призвело до смерті новонароджених.
У межах кримінального провадження проведено обшуки у центрі репродуктивної медицини та за місцем фактичного проживання учасників схеми.
У ході обшуків вилучено мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, а також документальні докази.
Наразі зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення причетності учасників схеми до торгівлі людьми.
Заходи із викриття злочинної схеми проводились спільно зі слідчим Управлінням ГУ НП у Харківській області за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.
Читайте також: СБУ затримала “першого офіційного пірата” в історії України (Фото)
Обговорення