На Тернопільщині розпочали важливі роботи з водовідведення на одній із найзавантаженіших доріг області – трасі М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече. Підрядники встановлюють спеціальні прикромочні лотки для збору та відведення поверхневих вод.
Про це пише Файне місто з посиланням на Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області.
Належне водовідведення – це не просто технічна деталь, а життєво важлива умова для збереження дорожнього покриття. Вода, що застоюється на дорогах чи проникає в шари дорожнього одягу, стає руйнівною силою, яка буквально “з’їдає” асфальт та прискорює його руйнування.
На державних дорогах Тернопільщини регулярно проводять комплекс робіт для забезпечення безперебійної роботи водовідвідних систем. Спеціалісти очищують кювети, водовідвідні лотки, водопропускні труби та водоскидні люки. Також виконують заливку тріщин дорожнього покриття спеціальним бітумним розчином.
Ці заходи мають стратегічне значення – вони не лише запобігають передчасному руйнуванню доріг, але й значно продовжують термін їх експлуатації, що є критично важливим для транспортної інфраструктури регіону.
Читайте також: У Тернополі затримали 20-річного з п’ятикратним перевищенням алкоголю