Понад 3,2 тисячі слухових апаратів, придбаних коштом держбюджету, надійдуть до українських лікарень до кінця липня. Серед них – обладнання для дітей та дорослих із різними ступенями втрати слуху.
Про це пише Файне місто з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.
Йдеться про 3260 слухових апаратів данського виробника Oticon, які розподілять між медзакладами 11 областей України, включаючи Тернопільську. Обладнання призначене для пацієнтів різних вікових категорій та з різним ступенем втрати слуху – від легкого до важкого.
Для дітей передбачено 767 пристроїв: 94 – для малечі з легким рівнем втрати слуху, 296 – із середнім та 377 – з важким. Дорослі пацієнти отримають 2493 апарати, розподілені за стадіями втрати слуху.
Це вже другий етап постачання в межах першої в історії України централізованої державної закупівлі слухових апаратів. Восени минулого року до 43 лікарень вже доставили 4293 пристрої.
Безоплатно отримати слухові апарати можуть діти й дорослі з інвалідністю та військовослужбовці з порушеннями слуху, які ще не мають статусу людини з інвалідністю. Загалом у 2024 році держава придбала майже 24,5 тисячі таких пристроїв на суму 105,9 млн гривень.
Читайте також: Оновлення інфраструктури Тернополя: де тривають активні роботи