Жінки зможуть опанувати понад 30 “чоловічих” професій за державний кошт

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про запуск нового проекту, який дозволить українкам безкоштовно опанувати понад 30 професій, де традиційно домінували чоловіки. Програма навчання, що реалізується за державний кошт, спрямована на зменшення гендерної нерівності на ринку праці та допоможе жінкам здобути затребувані на ринку праці навички.

Про це пише Файне місто з посиланням на Урядовий портал.

«Ця програма допоможе жінкам освоїти нові професії, де вони раніше були менш представлені. Жінки зможуть за державний кошт пройти навчання за більш ніж 30 спеціальностями, зокрема, в тих галузях, де наразі існує дефіцит фахівців», — зазначила Юлія Свириденко, Перший віце-прем’єр-міністр України та Міністр економіки України.

Навчання проходитиме на замовлення роботодавців, які зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсу. Це дозволить бізнесу вирішити проблему нестачі кваліфікованих кадрів, а жінкам — здобути професії, що відкривають нові кар’єрні можливості.

Серед професій, які жінки зможуть опанувати в межах проекту:

Щоб взяти участь у проекті, роботодавець має звернутися до центру зайнятості та подати заявку на навчання. Курс може бути обраний жінкою самостійно з переліку освітніх закладів, акредитованих для проведення навчання.

Фінансування навчання покривається державним бюджетом в межах не більше ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на сьогодні — 30 280 грн). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, різницю можуть сплатити роботодавець або учасниця проекту.

«Ми активно працюємо над залученням жінок до “традиційно чоловічих” професій. Цього року вже понад 30 тисяч жінок пройшли професійне навчання, а більше 250 жінок здобули кваліфікацію верстатниць, 86 — машиністок крана. Залучення жінок у ці галузі має позитивний вплив на економічне зростання та добробут українців», — додала Юлія Жовтяк, директорка Державної служби зайнятості.

Проект є частиною масштабних зусиль уряду щодо подолання гендерних стереотипів та стимулювання економічної рівності в Україні.

Читайте також: Мокрий сніг та різке похолодання: що чекає тернополян цього тижня

Exit mobile version