Рівні зуби — це не лише естетика, а й важлива складова здоров’я дитини. Ортодонтичне лікування в дитячому віці допомагає запобігти багатьом проблемам у майбутньому, починаючи від складнощів із жуванням, і завершуючи порушеннями дикції. Але коли саме час звернутися до ортодонта? Які варіанти дитячих пластинок існують? Як зацікавити дитину в лікуванні? Про це розповіла керівниця Ортодонтичного центру стоматологічної клініки родини Прощин, лікар-ортодонт Оксана Прощин.
В якому віці дитину слід вести до ортодонта?
Лікарка пояснює: з прикусом потрібно працювати ще з раннього дитинства.
– Перший візит до ортодонта повинен бути у 2-3 роки, особливо, якщо ви бачите, що дитина має шкідливі звички. У цей період потрібно прийти з дитиною на, скажімо так, первинний огляд до лікаря-ортодонта. Якщо ми говоримо саме про ортодонтичне лікування, то воно починається приблизно з шести років.
Для лікування дітей ортодонти використовують знімні або фіксовані апарати.
– Різноманітність є величезна, і підбирається апарат відповідно до патології прикусу та до характеру дитини, – розповідає Оксана Прощин. – Наприклад, якщо батьки знають, що дитина активна, що вона не захоче вдягати та знімати апарати, тоді ми говоримо чітко про незнімну апаратуру. За допомогою неї ми отримаємо хороший результат лікування, який не буде залежати від дитини та її уваги до апаратів.
Якими бувають ортодонтичні пластинки?
Лікарка говорить: пластинки (або ортодонтичні апарати у дітей) – це раннє ортодонтичне лікування, яке підбирається в залежності від того, що потрібно покращити або виправити.
– Вони виготовляються із пластмаси, можуть бути різного дизайну, і дитина сама бере участь у його виборі. Там є певні елементи, які лікар-ортодонт активує на контрольних оглядах раз у місяць, – розповідає стоматологиня.
Як зацікавити дитину у лікуванні прикусу?
– Дитині має бути цікаво. Вона має брати участь у цьому процесі. Тому ми підключаємо дітей, аби вони самостійно придумували дизайн пластинки. Наприклад, вони можуть обрати якісь аплікації, блискітки, певний колір. Пластинки можуть бути різнокольоровими. Головне – аби дитині було цікаво, і вона хотіла носити ці апарати, – говорить лікарка-ортодонт.
Оксана Прощин також розповідає: фантазії маленьким пацієнтам не позичати. Кожен з них придумує власний унікальний та цікавий дизайн ортодонтичних пластинок.
– Котики, собачки, фотографії, може бути веселка, можуть бути різні-різні блискітки. Іноді діти обирають однотонні пластинки. Зараз особливо популярними є патріотичні кольори – комбінації блакитного і жовтого у пластинках. Також – українська символіка. Діти часто акцентують на цьому увагу в даний час.
Окрім того, говорить лікарка, пацієнти підбирають собі бокси за кольорами, багато розпитують у медиків, беруть активну участь у власному лікуванні.
– Дуже вони молодці насправді, такі зацікавлені, їм це подобається, і ми це бачимо. Вони почуваються дорослими, коли беруть участь в процесі. Що не батьки вирішують, а саме діти. Це для них дуже класно, – ділиться досвідом лікарка.
Варто пам’ятати, що профілактичні огляди в ортодонта — це крок до здорової та красивої посмішки вашої дитини в майбутньому. Не варто чекати на очевидні проблеми з прикусом, адже багато порушень легше виправити на ранніх етапах. Регулярні візити до ортодонта допоможуть вчасно виявити можливі відхилення та запобігти ускладненням, які можуть виникнути з віком. Дбайте про здоров’я зубів вашої дитини вже сьогодні, щоб у майбутньому вона мала причину широко та впевнено посміхатися!
Читайте також: Художня реставрація зубів: що це таке та кому вона потрібна (Відео)