В Україні набув чинності закон про легалізацію канабісу для використання у медичних та наукових цілях. Зокрема, йдеться про створення ліків на основі речовин та видачу рецептів на канабіноїдні препарати для послаблення болю, наприклад, при розладах сну чи проблемах з харчовим трактом, при онкохворобах та терапії Альцгеймера, Туретта, епілепсії, пише Файне місто.
Нагадаємо, 21 грудня 2023 року Верховна Рада України ухвалила в цілому урядовий проєкт №7457 щодо узаконення марихуани. Ініціативу підтримали 248 народних депутатів. Документ передбачає неповну легалізацію, але дає дозвіл на використання рослини тільки у медичних та наукових цілях.
Коноплі можна застосовувати, наприклад, для створення вченими ліків, проведення експериментів, а також у якості знеболювального чи терапевтичного засобу. Це актуально для людей з епілепсією, хворобою Альцгеймера, синдромом Туретта, онкохворобами, захворюваннями травного тракту та навіть для налагодження сну і лікування наркотичної залежності.
Загалом, закон передбачає:
- право лікарів виписувати препарати з канабіноїдами (тільки е-рецепти, подібно до того, як з морфіном);
- дозвіл для пацієнтів купувати та зберігати ліки на основі канабісу (за рецептом лікаря);
- в’їзд/виїзд за кордон людей з такими препаратами за умови наявності рецепта від лікаря і документ, що підтверджує діагноз. Але препарат має бути у невеликій кількості (дозволять перетнути український кордон, а далі все залежить від законів приймаючої сторони);
- дозвіл та спеціальну ліцензію для підприємців на вирощування конопель в Україні для виробництва ліків, але під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції. Кожен кущ матиме індивідуальне кодування, щоб відстежувати рух рослин до пацієнта;
- доступ правоохоронців до усіх об’єктів, де вирощуватимуться рослини для контролю за зразками продукції на вміст ТГК.
Як реагують українці
Відносна більшість українців позитивно ставляться до легалізації медичного канабісу. Про це свідчать результати опитування КМІС. У межах опитування провели експеримент, де різним групам людей ставили запитання з різними формулюваннями.
На базове запитання “Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу?” позитивно відповіли 43% опитаних, 16% були проти, а 41% мали нейтральне або невизначене ставлення.
Коли ж акцентували на тому, що йдеться про марихуану як легкий наркотик, підтримка дещо зросла – до 45%, а частка противників збільшилася до 23%.
Найбільша підтримка спостерігалася, коли наголошували на полегшенні болю: 57% респондентів схвалили легалізацію, лише 14% висловилися проти, а 28% залишилися нейтральними або невизначеними.
Читайте також:
- Тернопільська громада попрощалася з Героєм Миколою Головенком (Фото)
- У Тернополі працює снігоочисна техніка: як повідомити про проблемні ділянки
- На території однієї з обласних лікарень, які знаходяться в межах міста Тернополя, хочуть створити центр репатріації загиблих захисників: рішення підтримала комісія обласної ради
- Вітер, ожеледиця та заморозки будуть на Тернопільщині цих вихідних
- У Тернополі відкрили перший екохаб міста (Фото)